Ogłoszenie kraju gościnnego Literacki Sopot 2020 - briefing prasowy
W imieniu Miasta Sopot serdecznie zapraszamy na briefing prasowy, podczas którego zostanie ogłoszony kraj - gość honorowy festiwalu 9. edycji festiwalu Literacki Sopot.
2019-10-15, 15:56

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 24 października, o godz. 12.45 na stoisku wydawnictwa Wielka Litera (B1) na Targach Książki w Krakowie (ul. Galicyjska 9, Kraków). 

 

W briefingu udział weźmie:

Joanna Cichocka-Gula, wiceprezydent Sopotu, pomysłodawczyni festiwalu Literacki Sopot

Przedstawicielka Ambasady kraju - gościa honorowego festiwalu Literacki Sopot 2020

 

Festiwal Literacki Sopot istnieje od 2012 roku i zawsze odbywa się w drugiej połowie sierpnia. Każdego roku organizatorzy wybierają jeden kraj, którego literatura jest wiodącym motywem festiwalu. Do tej pory były to edycje: polska, skandynawska, czeska, rosyjska, izraelska, hiszpańska, francuska, brytyjska.

 

9. edycja festiwalu Literacki Sopot odbędzie się w dniach 20-23 sierpnia 2020.

 

Literacki Sopot ma na celu nie tylko promocję literatury i czytelnictwa, ale przede wszystkim jest doskonałą okazją do spotkań z gośćmi, którzy dzielą się swoją niezwykłą wrażliwością i zmysłem obserwacji. Organizatorzy Festiwalu, dostarczając materiału do przemyśleń, stwarzają okazje, aby w miejscach nie zawsze konwencjonalnych zastanowić się nad sprawami ważnymi, o których w otaczającej nas rzeczywistości coraz częściej się zapomina. Sopot jest miastem sprzyjającym bezpośrednim kontaktom, miastem, w którym wybitny pisarz czy filozof jest niejako na wyciągnięcie ręki. Odbiorcy mogą poznać nie tylko autorów, których książki ukazują się w polskim tłumaczeniu. Mogą też poznać ich różne sposoby myślenia o świecie, charakter krajów, z których pochodzą oraz towarzyszące im odmienności kulturowe.

 

Festiwal ma charakter non-profit, a udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. 

 

Literacki Sopot był zwycięzcą plebiscytu na Kulturalny Sztorm Roku 2012 organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto”, a w 2016 roku wygrał głosami słuchaczy plebiscyt „Radiowego Domu Kultury” Programu Trzeciego Polskiego Radia w kategorii „Wydarzenie”.  Siódma edycja festiwalu została uznana "Wydarzeniem Roku 2018" w plebiscycie Pomorskich Sztormów. W 2019 roku Literacki Sopot otrzymał  znak jakości EFFE Label przyznawany przez sieć europejskich festiwali EFFE. To symbol przynależności do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

 

#LiterackiSopot2020

www.literackisopot.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy