Noc? Nie, w tym roku czeka nas Weekend Muzeów na Pomorzu!
Muzea, galerie, placówki edukacyjne - jedna noc może być za krótka, żeby odwiedzić wszystkie. Zwłaszcza jeśli chcemy zachować bezpieczną liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Właśnie dlatego w 2021 pomorska Noc Muzeów zamienia się w Weekend Muzeów! Warto zaznaczyć 15-16 maja w kalendarzu oraz wcześniej sprawdzić program.
2021-05-10, 09:40

„W #weekendmuzeow2021, który odbędzie się w najbliższych dniach 15 i 16 maja, zapraszamy do oglądania wystaw, zwiedzania zabytków i uczestnictwa w wykładach oraz wielu innych atrakcjach, które będą dostępne bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę” - zachęca Karina Rojek, koordynatorka wydarzenia z ramienia Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. „Placówki są otwarte w swoich normalnych godzinach, tak żeby nie kumulować działań na jedną noc, ale rozłożyć na cały weekend”.

Udział w akcji zadeklarowały m.in. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim, Grodzisko oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Muzeum w Starej Papierni w Łapinie, Automobil Klub Morski w Gdyni czy Muzeum Sopotu. Pełna lista jednostek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/ i regularnie uzupełniana oraz aktualizowana.

Jest w czym wybierać. „W tym roku na uczestników czekają na przykład przejazd drezyną, rozmowa budynków, zwiedzanie krypt, strzelanie z łuku, relacja z plenerowego wypału ceramiki, a także wystawy czasowe i stałe, wykłady oraz prezentacje” – dodaje Rojek. „Należy przy tym zwrócić uwagę, że część atrakcji zaplanowanych na ten weekend odbywa się w konkretnym terminie i jest objęta zapisami, dlatego warto uważnie czytać program oraz informacje na stronach poszczególnych muzeów, czy galerii i dołączyć do wydarzenia Weekend Muzeów 2021 na Facebooku”.

Organizatorzy w poszczególnych placówkach przypominają, że udział w #weekendmuzeow2021 będzie możliwy tylko z zachowaniem obowiązujących wytycznych i obostrzeń, tj. utrzymaniem dystansu od innych odwiedzających i noszeni odpowiednich maseczek zakrywających usta oraz nos. Proszą przy tym o odpowiedzialne dbanie o bezpieczeństwo innych uczestników Weekendu Muzeów oraz pracowników instytucji.

Program Weekendu Muzeów dostępny jest na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/

Wybrane elementy oferty publikowane są 

W Weekend Muzeów informacji o ewentualnych zmianach, opóźnieniach, utrudnieniach najlepiej szukać na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

  
Kontakt dla mediów:   

marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394   

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy