SPOTKANIE Z MAŁGORZATĄ OLIWIĄ SOBCZAK – NOWĄ GWIAZDĄ KRYMINAŁU Z TRÓJMIASTA
Zdaniem recenzentów Małgorzata Oliwia Sobczak jest pierwszą od lat kobietą, która ma szansę zdeklasować panteon gwiazd polskiej powieści kryminalnej. Autorka pochodzi z Trójmiasta, gdzie mieszka całe życie. To Sopot uczyniła miejscem akcji swojej pierwszej powieści kryminalnej. Uroczyste spotkanie premierowe książki „Czerwień” już 10 września o godz. 19 w Teatrze Boto w Sopocie. Rozmowę z autorką spektakularnego debiutu poprowadzi Marcin Meller. Spotkanie odbywa się pod patronatem Literackiego Sopotu.
2019-09-04, 10:50

„Sobczak szturmem wkracza na polską scenę kryminalną”, „To najlepszy kryminał 2019 roku”, „Po prostu musicie to przeczytać” – piszą ci, którzy mieli okazję czytać „Czerwień” jeszcze  przed premierą. W swoim pierwszym kryminale Małgorzata Oliwia Sobczak śmiało konkuruje z najwybitniejszymi polskimi twórcami gatunku. To historia dwóch morderstw, które dzieli 17 lat, a łączy  sopocka plaża. Autorka perfekcyjnie oddaje atmosferę opuszczonego nadmorskiego kurortu. Spowite granitową aurą plaże w martwym sezonie zdają się aż prosić o kolejną zbrodnię. Książka dostępna jest już w przedsprzedaży pod adresem http://bit.ly/czerwień-kolory-zła , w księgarniach będzie można ją znaleźć od 4 września.

Jest kwiecień 1996 roku. Nad sopockim morzem kłębią się chmury, przez które tylko czasem przedziera się czerwone słońce. Spowite krwistym kolorem morze wyrzuca na brzeg ciało kobiety. Monika była córką lokalnej sędzi – Heleny Boguckiej. Miała w sobie coś takiego, że nie dało się oderwać od niej wzroku. Od tamtej zbrodni mija 17 lat. Miastem wstrząsa kolejne morderstwo. Okaleczenia na twarzy ofiary wskazują na tego samego sprawcę. Widać, że przez lata jego ruchy stały się bardziej precyzyjne, jego koncepcja dopracowana. A może doczekał się swojego naśladowcy? Jest jeszcze jedno – ofiary są do siebie łudząco podobne. Dlaczego, mimo wielu poszlak, kilkanaście lat temu nikt nie chciał doprowadzić sprawy do końca?

Małgorzata Oliwia Sobczak – pisarka, z wykształcenia kulturo-znawczyni i dziennikarka. Niedawno urodziła się jej córeczka. Pochodzi z Trójmiasta, gdzie mieszka całe życie. To Sopot uczyniła miejscem akcji swojej pierwszej powieści kryminalnej.

Premiera książki „Czerwień”

Spotkanie z Małgorzatą Oliwią Sobczak

Wtorek, 10 września, godz. 19:00

Teatr BOTO, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B

Prowadzenie: Marcin Meller

 

Współorganizatorem spotkania jest Festiwal Literacki Sopot.

 

 

 

 

 

Kontakt z mediami:

Marta Szadowiak

e-mail: marta@projektpr.pl

tel. 502 404 394

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.