Nowy klip Rebel Babel Ensemble - L.U.C, Grubson i amerykańscy raperzy, czyli FREEDOM
L.U.C. i Grubson nagrywają płytę z amerykańskimi raperami w ramach międzynarodowego Big Bandu Rebel Babel Ensemble. Premiera singla i teledysku 18 września 2019 na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. W utworze pojawi się ZION I, który tworzył m.in. z Linkin Park, Matisyahu i Guru oraz jeden z najlepszych drumline NBA na świecie - The Blue Devils.
2019-09-20, 15:15

Nowy singiel "Freedom" to polsko-amerykańska produkcja zrealizowana przez kilkudziesięciu artystów z dwóch kontynentów w ramach międzynarodowego Big Bandu - Rebel Babel Ensemble, stworzonego przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego w kooperacji z artystami z innych krajów. "Freedom" otwiera pracę nad nowym albumem, który będzie spotkaniem europejskiej i amerykańskiej kultury brassu, reggae, jazzu, rapu i poetyki. Zion I to projekt BABA ZUMBI - znakomitego kalifornijskiego rapera, który nagrywał m.in. z Linkin Park, Matisyahu i Guru. Oprócz polskich i amerykańskich muzyków brassowych w projekcie wziął udział jeden z najlepszych drumline na świecie The Blue Devils - grywający m.in. na meczach NBA Golden State Warriors. Osią teledysku jest polski żaglowiec Dar Młodzieży, który w marcu 2019 roku powrócił do Gdyni z rejsu dookoła świata w ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski.


Na nowym albumie DIALOG 3 artyści z rożnych krajów, ukazując piękno lokalnych języków, w artystycznej formie omawiać́ będą̨ współczesne problemy świata, konflikty, wyzwania moralne, religijne i technologiczne oraz niepokojący problem stężenia CO2 w atmosferze.

Premiera albumu Dialog 3 planowana jest na 2020 rok.

 

Zanim album ukaże się na rynku filmowa sekcja Rebel Babel Film Orchestra wyrusza w październiku 2019 w trasę po USA. Utwory wybitnych polskich kompozytorów z Hollywood - Komeda, Wars, Kaper, Kaczmarek w aranżacjach polskich artystów (Herdzin, Kołodziejczyk, Obara, L.U.C.) wykonają amerykańskie orkiestry pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Rebel Babel Film Orchestra USA TOUR

04.10 New Britain - New Britain High School

05.10 New York - Melrose Ballroom

12.10 Austin - Austin Independent School District ( AVAFest )

16.10 Los Angeles - Live House

 

REBEL BABEL ENSEMBLE to międzynarodowy, nieograniczony Big Band łączący muzyków, raperów i kompozytorów z różnych regionów świata w celu kreowania dialogu kultur i języków, zarówno w rozumieniu muzycznym jak i lingwistycznym. Orkiestra orkiestr, która koncertuje zawsze z lokalnymi artystami połączyła już ponad 10.000 muzyków z 15 krajów.

www.youtube.com/lucfilms, Instagram @l.u.cbook  @rebelbabel, Facebook @planetluc @rebelbabel

Kontakt: Marta Szadowiak, marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394

 

 

L.U.C. Zion I Grubson Relic S The Blue Devils & Rebel Babel Ens - Freedom Official Video

https://www.youtube.com/watch?v=7mxC2uJ3J5U

 

Muzyka - Łukasz L.U.C. Rostkowski, Es.Ce & Rebel Babel Ensemble

Słowa - L.U.C, Grubson, ZION I, Relic S, Paloma Rush

Sekcja perkusyjna, sekcja dęta - The Blue Devils

Produkcja - L.U.C. & Aura Pros

Producenci wykonawczy - Mike Bell, Matt Ring, Marek Mieleszko, Alex Sawsienowicz

Inżynier dźwięku - Mike Bell

 

Realizacja video:

Operatorzy kamer: Attila Rostas, Michał Schwierz, Mike Bell, Adam Borecki

Asystent Operatora: Lorcan McSharp

Asystent Operatora: Taylor Page Robinso

Montaż - L.U.C.

Korekcja barw - Tomasz Potakowski

 

Specjalne podziękowania dla: Aura Pros, Niepodległa, Instytut Adama Mickiewicza, Dar Młodzieży, Adam Borecki/Recording.La, Jarosław Łasiński i Konsulat RP w Los Angeles, Caria Tomczykowska, Deborah Novachick, Alex Sawsienowicz.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.