Międzynarodowy big band publikuje wyjątkowy hołd dla kultowego DJa
Jest ikoną popkultury, na której twórczości wychowały się setki muzyków z całego świata. Najnowszy projekt międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble to hołd dla DJa Premiera.
2020-03-23, 11:10

Kolektyw Rebel Babel Ensemble, pod przewodnictwem L.U.C. – kompozytora, producenta i laureata wielu nagród za projekty łączące skrecze z muzyką klasyczną i filmową, zaaranżował samplowane utwory DJa Premiera na jazzowy big band. W projekt mocno zaangażowany jest również DJ Eprom, mistrz świata IDA, w kategoriach Show, Technical i Show Class oraz DJShop Workshop Battle i Skrecz.com Battle w kategorii Pro. Łącznie, w przedsięwzięciu wzięło udział prawie 100 muzyków z Europy i USA. Nagrania prowadzono w Nowym Jorku, Los Angeles, Austin, Nowym Orleanie, Connecticut, Gdańsku, Warszawie, Sopocie i Wrocławiu. Prace nad projektem trwały ponad rok!

L.U.C., pomysłodawca hołdu i współzałożyciel Rebel Babel Ensemble powiedział, że jednym z czynników, które zainspirowały go do tej aranżacji jest wspominanie innych artystów przez samego DJa Premiera.

„Nasza orkiestra stara się robić pozytywne niespodzianki. Czasem to koncert z klaksonami samochodowymi dla znużonych poranną drogą do pracy kierowców, czasem granie dla chorych dzieci w hospicjum a czasem prawie 500 dni pracy i prezent urodzinowy dla ikony hip-hopu” – opowiada L.U.C. – „Bardzo spodobało nam się, że DJ Premier wspomina innych artystów i sam dba by ich twórczość nie została zapomniana. Ten hołd to nasze wyrazy wdzięczności i szacunku. Przy okazji nieco spóźniony prezent na 50-tkę!”

DJ Eprom dodaje – „Dj Premier to dla mnie wyjątkowy producent. Wychowałem się na jego brzmieniach słuchając w kółko taśm GangStarr, KRS ONE, Jeru The Damaja, M.O.P, Group Home i wielu innych, których dotknął talent Premiera. Jego twórczość wyznaczyła bardzo ważny kierunek w hip hopie i odcisnęła się mocnym piętnem na wszystkich wychowanych w czasach Golden Era. Ten hołd to mój osobisty ukłon w jego stronę.”

Premiera „Dialog II - Tribute to DJ Premier” odbyła się 21 marca, o godz. 10:00 na kanale youtube L.U.C. films: https://www.youtube.com/watch?v=ZHnSNGMNsWY

REBEL BABEL ENSEMBLE to liczący już 10.000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Spotkania i warsztaty są formą przygotowania wielkich koncertów na największych festiwalach jak również szalonych performensów łączących żywą muzykę z dźwiękami natury lub technologii. Projekt łączy muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów krzyżując kultury, języki i gatunki stylistyczne. Ideą projektu jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę a także spełnianie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu. Więcej informacji: http://rebelbabel.com/#ensemble

REBEL BABEL ENSEMBLE: Rebel Babel Commanders Sopot / Wrocław || Final Boss Brass Band - L.A. || Red Satin Band - New Britain || Shag Horns - New York || Bunch of Dudes – Austin || Slow Rollas Brass Band - New Orleans || Tubicinatores Gedanenses – Gdańsk || Dj Eprom – Scratch || Wojtek Buliński, Michał Lasota - Drums

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.