Może kawy? Pomorska branża gastronomiczna gotowa na zniesienie ograniczeń
W weekend poprzedzający 18 maja, w pomorskich miejscowościach dało się już zobaczyć w pełni wyposażone ogródki gastronomiczne i informacje o wznawianiu działalności przez lokalne kawiarnie i restauracje. Nie były to jednak spontaniczne i przeprowadzone w pośpiechu działania. Pomorska branża turystyczna, czyli obiekty gastronomiczne, noclegowe i rekreacyjne wykorzystała przymusowe wstrzymanie działalności, aby przygotować się do późniejszego rozpoczęcia sezonu.
2020-05-25, 09:11

Od niedawna ponownie jest możliwość korzystania z usług gastronomicznych. Fakt ten, z radością powitali właściciele restauracji, kawiarni i barów mających możliwość wznowienia działalności zgodnie z obowiązującymi procedurami. Wyposażono się w jednorazowe rękawiczki i maseczki oraz środki do dezynfekcji, a tymczasowe zamknięcie wykorzystano by przeprowadzić prace modernizacyjne. W wielu lokalach da się zaobserwować dodatkowe wyposażenie, odnowione pomieszczenia czy też zmienione menu. Przygotowano i wyremontowano również ogródki gastronomiczne, które teraz pomogą lokalem serwować klientom ich ulubione potrawy i napoje.

 

Przykładem firmy wznawiającej działalność po zniesieniu ograniczeń jest Pałac Poraj, w miejscowości o tej samej nazwie, którego właściciele serwują gościom nie tylko posiłki przyrządzone z lokalnych produktów, ale też przepiękne, wiejskie widoki. Restauracja Biôłi Trus z Leśnego Dworu w Sulęczynie zaprasza do przestronnej sali restauracyjnej z widokiem na Jezioro Węgorzyno. Spróbujemy tam kuchni kaszubskiej w autorskim wydaniu szefa Marcina Popielarza. Do nowej rzeczywistości wróciła również Brovarnia Gdańsk, oddając do dyspozycji gości ogródek i dwa piętra znajdujące się w XVII-wiecznym, zabytkowym spichlerzu w centrum miasta. Miejsce to powinni odwiedzić turyści szukający polskiej kuchni i potraw z produktów sezonowych. Więcej propozycji można znaleźć w bazie dostępnej od 22 maja na stronie Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej – prot.gda.pl.

 

Nie wszystkie obiekty mają jednak możliwość przyjęcia gości już teraz. Te, dla których odległość między stolikami stanowi poważne ograniczenie lub nie mogą pozwolić sobie na wystawienie ogródka wstrzymują się jeszcze z otwarciem i kontynuują działalność w dotychczasowej formie, oferując możliwość dostawy lub samodzielnego odbioru zamówień. Bardzo ważne jest, aby w takiej sytuacji pamiętać o swoich ulubionych, kameralnych biznesach i wspierać je, dokonując zakupów. Takie decyzje mają duży wpływ na to, czy w przyszłości wciąż będzie można się w nich relaksować, czy znikną z rynku!

 

Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna oraz właściciele poszczególnych lokali gastronomicznych zachęcają do korzystania z ponownie dostępnych usług, apelując jednak by ich goście podeszli do sprawy odpowiedzialnie, z zachowaniem zdrowego rozsądku.

 

Pamiętajmy, że zniesienie ograniczeń nie jest równoznaczne z zakończeniem epidemii. – mówi Łukasz Magrian, dyrektor zarządzający PROT. - W drodze do restauracji czy baru pamiętajmy więc o prawidłowo założonej maseczce (którą zdejmiemy przy stoliku), zachowujmy odstęp w kolejkach i korzystajmy z zapewnionych przez lokale środków dezynfekujących.

 

Pomorskie lokale gastronomiczne jeszcze przed ogłoszeniem zniesienia ograniczeń przygotowywały się do bezpiecznego obsługiwania klientów i od poniedziałku 18 maja, wiele z nich zaprasza do siebie. Warto korzystać z tej możliwości, oczywiście pamiętając o bezpieczeństwie i wspólnie czekać aż sytuacja pozwoli na uruchomienie kolejnych usług. Po hotelach, restauracjach i kawiarniach, na swoją kolej czekają już obiekty rekreacyjne. Wyremontowane, wyposażone, gotowe na przyjazd gości. #PomorskieGotowe #PomorskieAktywne

 

 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.