Weź udział w TRENINGU ZAANGAŻOWANIA GLOBALNEGO!
Jakie umiejętności pomogą nastolatkom w dorosłym życiu? Fundacja WorldLINK zapowiada pierwszą edycję warsztatów online, które odpowiedzą na to pytanie.
2020-05-25, 12:55

W sobotę 20 czerwca 2020 odbędą się pierwsze webinary w ramach programu Trening Zaangażowania Globalnego, fundacji WorldLINK. Skierowane do uczniów i ich rodziców zajęcia edukacyjne, prowadzone przez anglojęzycznych mentorów z różnych części świata, nastawione będą na rozwój umiejętności praktycznych, niestety pomijanych w edukacji szkolnej.

 

Czym jest edukacja globalna i jakie inicjatywy są z nią związane? Po sesji wprowadzającej, która przybliży uczestnikom ten temat będą oni mieli możliwość rozwinięcia swoich umiejętności przywódczych, poznania technik związanych z work-life balance i nauki umiejętności weryfikacji informacji, które do nich docierają. Uczestnicy dowiedzą się również jak wyglądają lekcje w zagranicznej szkole, zobaczą sale lekcyjne czy materiały wykorzystywane do nauki. Webinary prowadzone w języku angielskim, będą również okazją do doskonalenia umiejętności językowych. Całość zakończy natomiast sesja Questions & Answers podczas których, jeden z uczestników będzie miał możliwość wygrania indywidualnego szkolenia z wybranym prelegentem bądź prelegentką.

 

Fundacja WorldLINK, organizacja edukacyjna z Krakowa, inauguruje w ten sposób serię spotkań edukacyjnych online, które będzie organizować w tym roku. Ich celem jest zapewnienie nastolatkom możliwości rozwoju m.in. umiejętności miękkich, związanych z pracą w grupie, ale też istotnych we współczesnym świecie kompetencji pozwalających bronić się przed fake newsami i antagonizacją. Tym razem zainteresowani będą mieli możliwość skorzystania z oferty po zakupie biletów, z których dochód zostanie przeznaczony na realizację celów statutowych, w tym organizację kolejnych warsztatów i prelekcji.

 

Bilety można kupić:

https://app.evenea.pl/event/strengtheningacademicengagement/

 

Szczegółowe informacje są opublikowane na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/events/291997991815253/

 

Patron wydarzenia:

Fundacja Digital University,  https://digitaluniversity.pl/  


Partnerzy wydarzenia:

English Touring Theatre Company,  https://englishtouringtheatrecompany.com/,

Stowarzyszenie Alumni,  https://usalumni.org.pl/

VIIIPALO, IB World School 006265, Kraków, Poland https://viiipalo.krakow.pl/, http://ibkrakow.pl/
Pompano Beach High School, Florida, USA https://www.browardschools.com/pompanobeachhigh
Polish Academy of Canada, https://polish-academy-canada.com/

Malpi International School in Nepal,  https://www.malpi.edu.np/  

 

 Trening Zaangażowania Globalnego, sobota, 20 czerwca 2020, online

 

 

SESJA WPROWADZAJĄCA

Godz. 11:00, „Edukacja globalna w nowej odsłonie”, czas trwania: 1 godzina


Część 1

Znajdowanie optymizmu w czasach kryzysu i korzystanie z niego

Prowadzący: Ian Tyson

 

Część 2

Trzy historie, które powinien znać każdy technolog

Prowadzący: Patrick Kozakiewicz

 

Część 3
„Alina! Chcę znów lecieć do Kanady!”. Wyjątkowość wpływu Canada Study Tour Leadership Program na życie globalnego studenta
Prowadząca: Alina Deja-Grygierczyk

 

Warsztaty otwierające


Mentorki opowiedzą o założeniach programu oraz o zmianach, które powinny zajść w systemach edukacyjnych na całym świecie.


Prowadzące:

Anna Krzemińska-Kaczyńska – Prezeska Zarządu, założycielka i Dyrektorka Kreatywna WorldLINK Foundation, Wicedyrektorka ds. rozwoju w Prywatnym Akademickim Centrum Kształcenia (PACK) w Krakowie; Wiceprezeska Stowarzyszenia Alumni. Nauczycielka Matury Międzynarodowej IB w VIII Prywatnym Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, Ambasadorka Programu English Teaching Program; wyróżniona za swoje osiągnięcia zawodowe Europejskim Znakiem Innowacyjności w Dziedzinie Nauczania Języków Obcych (ELL), odznaczona Medalem Komisji Edukacji Narodowej.

 

Mamta Kanti Kumar – nauczycielka geografii, zastępczyni dziekana ds. opieki społecznej w Delhi Public School, zaangażowana w szereg projektów krajowych i międzynarodowych, autorka i tłumaczka podręczników, otrzymała stypendium w ramach programu Teaching Excellence and Achievement Program (TEA) - programu Biura Spraw Edukacyjnych i Kulturalnych Departamentu Stanu USA.

 

 

SESJA 1A (do wyboru)

Godzina 12:15, „IMB = It’s My Business!”, czas trwania: 1 godzina

 

Sesja ma na celu zmotywowanie uczestników do stworzenia zespołu, przejęcia inicjatywy i

grupowej odpowiedzialności wobec problemów, ćwiczenia umiejętności negocjacji i rozładowywania konfliktów. Jednocześnie ma uczyć elastycznego działania pod silnym przywództwem. Warsztat jest ukierunkowany na trening tzw. umiejętności miękkich – współpracy, otwartości i zaufania.


Prowadzący: Don Allen - aktor i reżyser z ponad 25 letnim doświadczeniem, obecnie dyrektor arytystyczny „English Touring Theatre Company” oferującej występy i warsztaty teatralne na terenie całej Polski. Pracuje również nad serią wideo edukacyjnych dot. języka angielskiego.

 
SESJA 1B (do wyboru)

Godzina: 12:15, „Jak zmotywować kogokolwiek do (prawie) czegokolwiek?”, czas trwania: 1 godzina

 

Jeśli chcesz zmotywować się do zrobienia czegoś, o czym zawsze marzyłeś, wypróbuj metodę opartą na dowodach. 6 kroków zajmuje średnio 7 minut. Te proste kroki mogą pomóc Ci osiągnąć swoje cele. Badania pokazują, że możesz zwiększyć swoją motywację nawet o 250%. Na warsztacie mentorka pokaże Ci jak przejść przez poszczególne punkty aby osiągnąć wymarzony cel. Przygotuj kartkę papieru, a wszystko będzie znaczniej skuteczniejsze.

 

Prowadząca: Agnieszka Maruda-Sperczak - trenerka biznesu, mentorka dla liderów i zespołów, trenerka ICF, mistrzyni programowania neurolingwistycznego (NLP), pierwsza trenerka metody Instant Influence w Polsce przeszkolona przez samego dr Michaela Pantalona.

 

SESJA 2A (do wyboru)

Godzina 14:00, „Sztuka równowagi”, czas trwania: 1 godzina

Sesja ma na celu omówienie wewnętrznych i zewnętrznych elementów życia, które wymagają równowagi. W czasie sesji uczestnicy poznają sposoby zachowywania tego stanu za pomocą technik mindfulness i technik oddechowych. To pomoże zachować spokój nawet w stresującej sytuacji związanej z pandemią koronawirusa i podejmować lepsze decyzje w życiu prywatnym, szkolnym, a w przyszłości również zawodowym.


Prowadząca: Natasha Sharma – certyfikowana trenerka personalna (life coach) z Indii; absolwentka studiów w zakresie technologii informatycznych i studiów MBA na University of Leicester.

 

 

SESJA 2B (do wyboru)

Godzina 14:00, „Uważność w edukacji – od teorii do praktyki”, czas trwania: 1 godzina
 

Na całym świecie rośnie zjawisko uważności. Widać to w korporacjach, szpitalach, wojsku i tak, w edukacji. Jest więcej praktykujących studentów i nauczycieli niż kiedykolwiek wcześniej. Podczas tych warsztatów Patrick wyjaśni, czym jest uważność oraz jaką rolę powinna odgrywać w edukacji.

 

Prowadzący: Patrick Kozakiewicz – przedsiębiorca, który podróżuje fizycznie i wirtualnie po całym świecie, nauczając dziesiątki tysięcy osób. Współprowadzi kanał YouTube o nazwie „The Present Show” ze swoim kumplem Lele, a niedawno stworzył internetowy kurs odznakowy „Explorations in Mindfulness” we współpracy z University of Oxford.

 

 

SESJA 3

Godzina 15:15, „Światopogląd budowany na faktach a racjonalność nadziei”, czas trwania: 1 godzina

 

Uczestnicy wezmą udział w anonimowym badaniu światopoglądu oraz zapoznają się z „narzędziami Factfullness” Roslinga, które pomogą im identyfikować prawdę i fałsz w świecie pełnym sprzecznych i bazujących na sensacji informacji.

Prowadząca: Allyson Dally, liderka edukacji globalnej UNC-CH World View; członkini jury globalnego programu stypendialnego WCC 2020; ambasadorka programu edukacji globalnej Fulbright Teachers for Global Classrooms; absolwentka międzynarodowego kursu doskonalenia nauczycieli Teaching Excellence and Achievement (TEA) Ministerstwa Spraw Zagranicznych USA;


SESJA 4

Godzina: 16:30, „Rzeczywistość mieszana w globalnej klasie”, czas trwania: 45 minut


Podczas sesji uczestnicy dowiedzą się jak wygląda nauka w zagranicznych szkołach, jakie materiały pomocnicze są wykorzystywane na zajęciach oraz zobaczą jak wyglądają sale lekcyjne w szkołach średnich, uniwersytetach i szkołach medycznych.


Prowadzący: David Holley
- pracuje w dziale technologii w Pompano Beach High School. Przez 3 lata pracował w Nortel Networks jako inżynier.

 

SESJA ZAMYKAJĄCA

Godzina 17:30, „Zostań uczniem globalnym!”, czas trwania: pół godziny

Panel live Q&A z udziałem wszystkich prelegentów, skierowany do uczniów i rodziców, podczas którego będzie możliwość wygrania jednej, indywidualnej sesji szkoleniowej z wybranym prelegentem.

 

Organizator: Fundacja WorldLINK to organizacja edukacyjna z siedzibą w Krakowie, zrzeszająca doświadczonych nauczycieli, profesorów i konsultantów z Europy, Ameryki i Azji.

Bazuje na czterech filarach kompetencji globalnych, zdefiniowanych przez Centrum Edukacji Globalnej Asia Society jako umiejętności poznawania świata, dostrzegania możliwości, proponowania inicjatyw i podejmowania działań. Swój autorski program Fundacja realizuje m.in. przez wymiany międzynarodowe i seminaria edukacyjne.

 

Więcej informacji nt. działalności Fundacji WorldLINK można uzyskać drogą mailową:

office@worldlink.pl

 

WorldLINK Foundation na Facebooku: https://www.facebook.com/fundacjaWorldLINK

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.