Z Krynicy do Krynicy - V Krynicki Rajd Rowerowy 2020
W czwartek 28 maja rusza 5. Edycja Krynickiego Rajdu Rowerowego. W myśl hasła "Krynica jest jedna, a miasta są dwa" trasa przebiegać będzie z Krynicy Morskiej do Krynicy-Zdroju.
2020-05-27, 10:17

W tym roku trasa nie przebiega jednak prosto na południe. Przez pierwsze dni 20 uczestników rajdu będzie przemieszczać się wzdłuż wybrzeża, odwiedzając znane wielu Polakom lokalizacje, takie jak Rozewie i korzystając z lokalnej bazy noclegowej. W województwie pomorskim przebywać będą pierwszego i drugiego dnia.  

 

Poniżej informacje o planowanej trasie:


1 dzień - 28 maja
Uczestnicy ruszą z Krynicy Morskiej o godz. 10:00, ich trasa będzie przebiegać przez Mikoszewo, Gdańsk, Sopot i Gdynię.

2 dzień - 29 maja
Uczestnicy wyruszą z Gdyni promem na Hel, następnie pojadą do Jastarni, na Rozewie, do Jastrzębiej Góry i Łeby.

Najstarszy uczestnik rajdu ma 63 lata, najmłodszy 36.

Procedury i wytyczne dla V Krynickiego Rajdu Rowerowego związane z zagrożeniem epidemiologicznym Covid-19:

  • Lekarz codziennie będzie badał temperaturę każdego uczestnika i sprawdzał ogólną dyspozycję fizyczną.
  • Każdy uczestnik podpisuje zobowiązanie, że bierze udział w rekreacyjnym przejeździe rowerowym na własną odpowiedzialność, jadąc samodzielnie i dostosowując prędkość do swoich możliwości fizycznych.
  • Rowerzyści powinni przestrzegać zalecenia zachowania dystansu 2 metrów od pieszych i innych rowerzystów.
  • Grupa rowerowa spotykać się będzie ze sobą dopiero na noclegach, gdzie o jej bezpieczeństwo i przestrzeganie wytycznych epidemiologicznych zadbają właściciele obiektów noclegowych.


Dodatkowych informacji może udzielić koordynator:

Daniel Lisak z Krynickiej Organizacji Turystycznej

tel. 795 457 693.

 

#PomorskieGotowe #PomorskieAktywne

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.