Odpoczynek nad morzem? Czemu nie! Ale gdzie się zatrzymać?
Hotele i pensjonaty już dawno szykowały się do przyjęcia gości. Czy zdążyły wszystko przygotować i oferują taki sam zakres usług? Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna opublikowała właśnie internetową bazę obiektów noclegowych.
2020-06-12, 12:39

Poszczególne etapy odmrażania gospodarki dają Polakom dostęp do kolejnych usług, ale chociaż część z nich jest ze sobą powiązana, wznowiły pracę w różnych terminach. Pewne zamieszanie wprowadza również fakt, że ponowne otwarcie danego obiektu nie oznacza, że jego oferta nie uległa zmianie z powodu obowiązujących ograniczeń. Nic dziwnego, że wiele osób zastanawia się, czy może już zaplanować wakacje nad morzem. Z pomocą przychodzi Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna, która po opublikowanej wcześniej bazie otwartych lokali gastronomicznych przygotowała kolejną, tym razem poświęconą obiektom noclegowym.

Opublikowana pod adresem: https://pomorskie.travel/pl_PL/-pomorskieaktywne baza obejmuje m.in. domy wczasowe, apartamenty i hotele z różnych części Pomorza. Klikając w jeden z kafelków reprezentujących obiekty zobaczymy zdjęcie, opis, dane kontaktowe oraz dodatkowe informacje. Zostały one zebrane na początku czerwca b.r. 

Baza powstała z myślą o osobach, które chciałyby odwiedzić województwo pomorskie podczas jednego z nadchodzących weekendów albo w ramach urlopu, ale nie są pewne czy obiekty noclegowe w miejscowości, którą wybrały działają i oferują pełen zakres usług. – mówi Magdalena Węgrowicz, zastępca dyrektora biura PROT – Oczywiście wiemy, że w sieci od dawna działają serwisy zawierające listy hoteli i pensjonatów, ale z uwagi na sytuację, sami poprosiliśmy lokalne obiekty o zadeklarowanie gotowości, żeby udostępnić aktualne i sprawdzone informacje.

Ile kosztują rodzinne wczasy nad morzem? Wbrew obawom ceny nie są zaporowe. Na terenie Gdańska, Gdyni, czy Sopotu, ceny noclegu dla dwóch osób, w opcji B&B, zaczynają się od 200 złotych za dobę. Oczywiście, kwota ta będzie odpowiednio wyższa, jeżeli turyści zdecydują się na pobyt w hotelu 5-cio gwiazdkowym. Poza Trójmiastem, za tygodniowy pobyt dla dwojga, zapłacimy około 2 tysiące złotych.  Hasło „Za taką samą kwotę mogę jechać all-inclusive za granicę!” można zatem włożyć między bajki.

Przedstawiciele branży turystycznej na Pomorzu zachęcają do korzystania z ich usług i zapewniają, że przestrzegają procedur mających zapewnić ich klientom bezpieczeństwo. Zarówno w obiektach noclegowych, jak i gastronomicznych można zobaczyć personel noszący maseczki i rękawiczki oraz wyposażony w środki dezynfekujące. Jednocześnie hotelarze i restauratorzy apelują do klientów by również stosowali się do wytycznych i zachowywali zdrowy rozsądek mimo zniesienia przez rząd kolejnych ograniczeń. Jak mówią – wszyscy chcielibyśmy, żeby nadchodzący czas był bezpieczny i bezproblemowy.

#PomorskieGotowe #PomorskieAktywne

 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.