L.U.C., Igo, Sarsa & Rebel Babel Ensemble zapraszają na Brasswood Fest
W Sopocie powstaje wydarzenie kulturalne odróżniające się od dostępnych dziś w Polsce popularnych festiwali muzycznych. BrassWood Fest vol. 0, zaplanowane na 25.07.2020, jest zapowiadane przez eklektyczny utwór, inicjujący dialog pomiędzy elektroniką i akustycznymi brzmieniami.
2020-06-16, 09:34

Organizatorzy chcą wykorzystać unikatowe warunki i uroki naturalne Opery Leśnej w Sopocie, żeby stworzyć magiczną krainę oraz na swój sposób prestiżową noc muzyki brassowej i akustycznej. Będą jej towarzyszyć instalacje świetlne i najlepsze foodtrucki. Ale czy na scenie pojawię się tylko instrumenty dęte? Nie!

BrassWood Fest wpisuje się w przyświecający Rebel Babel Ensemble cel jakim jest budowanie dialogu pomiędzy kulturą żywych instrumentów akustycznych, a wypierającą je coraz częściej kulturą muzyki elektronicznej i dj-skiej. Ma pokazać, że te 2 światy mogą ze sobą wspaniale kooperować.

Wydarzenie BrassWood Fest vol. 0 jest zapowiadane przez eklektyczny utwór, w którym L.U.C., IGO (Bass Astral), Sarsa oraz czołówka trójmiejskich jazzmanów - Przemek Dyakowski, Wojciech Staroniewicz, Irek Wojtczak rozpoczynają charakterystyczny dla tego wydarzenia dialog pomiędzy elektroniką i akustycznymi
brzmieniami. W towarzyszącym mu klipie wystąpił Sopocki Chór Kameralny Continuo, a także
przedstawiciele WOPR, cheerleaderki FLEX Sopot, Unicorn String Quartet, lokalni przedsiębiorcy oraz
sopockie przestrzenie – zarówno te znane jak i nieoczywiste.

Można go znaleźć tutaj: bit.ly/brassw00d

W perspektywie kilku edycji ta inicjatywa ma zamienić Operę Leśną w artystyczną krainę z wieloma
scenami, na których zaprezentują się zespoły akustyczne, big bandy akademickie grające nowoorleański
jazz, funk, folk oraz jazz klasyczny, w nieoczywistych kooperacjach np. z DJami. Noc przyjemnej muzyki
akustycznej będzie alternatywą dla przebasowanych i przeludnionych wielkich festiwali.

#BrassWoodFest

Kontakt dla mediów:
pr@projektpr.pl
502 404 394

---

REBEL BABEL ENSEMBLE to liczący już ponad 11.000 muzyków międzynarodowy, nieograniczony Big Band, który koncertuje na całym świecie zapraszając muzyków z miejscowych orkiestr i big bandów. Łączy muzyków, wokalistów i kompozytorów z różnych regionów krzyżując kultury, języki i gatunki stylistyczne. Ideą projektu jest budowanie dialogu i porozumienia poprzez muzykę, a także spełnianie marzeń młodych muzyków poprzez kreowanie dla nich edukacyjnych i scenicznych spotkań z zawodowcami i gwiazdami wielkiego formatu. Więcej informacji: http://rebelbabel.com/

---

L. U. C. - Łukasz Rostkowski. Pomysłodawca i twórca BrassWood. Polski kompozytor, producent muzyczny,
wokalista i współzałożyciel Rebel Babel Ensemble. Dwukrotny laureat Fryderyków (2006, 2008) oraz Yacha, Mateusza Trójki, Paszportu Polityki, Ślizgera czy Brylantów Dolnośląskich. Współpracował między innymi ze Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Sławkiem Jaskułke, Smolikiem, Rahimem czy aktorami Tomaszem Kotem, Arkiem Jakubiakiem, Wojciechem Mecwaldowskim. Ma szerokie zainteresowania muzyczne – od muzyki filmowej, przez hip hop, nu jazz i trip hop, po elektronikę i postmodernizm.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.