L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble powraca na amerykańskie sceny. 21 września po raz kolejny zagra w imię wolności.
L.U.C. z międzynarodową orkiestrą Rebel Babel Ensemble zagra m.in. wraz z KRS ONE, Rakim, Chuck D i Kurtis Blow dla nowojorskiego Universal Hip Hop Museum i United Nations z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju przypadającego na 21 września. Artysta dedykuje koncert krajom dotkniętym wojnami i totalitaryzmami. Następnie 26 września weźmie udział w eko-akustycznym wideo-performance dla Muzeum Jazzu w Nowym Orleanie na NOLA River Fest.
2020-09-17, 09:46

Hip Hop 4 Peace to wielki transkontynentalny koncert dla pokoju on-line organizowany przez nowojorskie Universal Hip-Hop Museum we współpracy z ONZ. W koncercie udział weźmie wielu artystów z całego świata m.in. nowojorskie legendy hip-hopu.

 

Po entuzjastycznym przyjęciu w USA ostatniej produkcji Rebel Babel Ensemble - Tribute to Dj Premier L.U.C. otrzymał zaproszenie do udziału w tym wyjątkowym koncercie. Artysta, który wraz z RBE od 4 lat gra dla pokoju i dialogu między kulturami i narodami przygotował specjalny video-performence w klimacie dokumentalnego projektu muzycznego 39/89 Zrozumieć Polskę. Wybitni polscy i nowojorscy Dj’e (Dj Eprom, Dj Decks, Rob Swift, Dj Riz) zaskreczowali oryginalnymi przemówieniami laureatów pokojowej nagrody Nobla - m.in. Martina Luthera Kinga czy Malala Yousafzai. Towarzyszą im orkiestry z San Francisco, Krakowa, Gdańska, Wrocławia oraz m.in nagrodzona Grammy orkiestra - Hot 8 Brass Band z Nowego Orleanu. Artyści wspólnie nakręcili międzykontynentalny koncert oparty na kultowych fragmentach hip-hopowych produkcji lat 90-tych zaaranżowanych na Big Bandy.

- Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego zaproszenia. – opowiada L.U.C - Rebel Babel Ensemble to realna pokojowa inicjatywa, która połączyła już prawie 11000 muzyków kreując mosty międzykulturowego i międzynarodowego dialogu. Tym Tributem dla Pokoju chcemy zwrócić uwagę na ostatnie wydarzenia w USA, ale także na Bliskim Wschodzie i na Białorusi. Muzyką i słowami solidaryzujemy się z ofiarami przemocy na całym świecie przypominając o okrucieństwach wojen
 i totalitaryzmów. Spełnieniem marzeń jest też możliwość koncertowania z tak niesamowitymi muzykami i DJ'ami. Dziękuję wszystkim za wielki trud pracy nad tym projektem. Ogromne podziękowania dla wszystkich artystów Muzeum Hip Hop z NY, Muzeum Jazzu z Nowego Orleanu oraz dla polskich miast - Wrocławia, Krakowa i Gdańska, partnerów projektu.


L.U.C wcale nie zamierza zwalniać tempa, bo kolejnym muzycznym przystankiem jest udział w z transkontynentalnym ekoakustycznym wideo-performance dla Muzeum Jazzu w Nowym Orleanie na NOLA River Fest. Podczas koncertu 26 września orkiestry dęte z polskich i amerykańskich miast wykonają jazzowe interpretacje polskich kompozytorów filmowych z Hollywood, działających na pograniczu jazzu i muzyki filmowej. Usłyszymy m.in. kompozycję K. Komedy z filmu Polańskiego Rosemary's Baby w wykonaniu nagrodzonej Grammy HOT 8 Brass Band. Jazz Mafia z Kalifornii zinterpretuje kultowe Invitation i Green Dolplhin Street Bronisława Kapera, które wykonywali m.in. Johne Coltrane i Miles Davis. Krakowski Busker Band zagra utwory Henryka Warsa. W koncercie wezmą również udział muzycy Rebel Babel Ensemble, m.in. z unikalnymi skrzypotrąbami i gdańskimi trębaczami wieżowymi Tubicinatores Gedanenses. Co ciekawe, na tym koncercie wszystkie orkiestry grały akustycznie, bez prądu. Muzyce towarzyszyć będą piękne krajobrazy miast amerykańskich i europejskich. Koncert będzie dostępny na stronie Festiwalu NOLA RIVER FEST i Nola Jazz Museum a następnie także na Youtube.com/lucfilms

 

Od 5 lat przemierzamy kolejne kraje i regiony by wspólnie grać dla dialogu, pokoju i miłości. To zaproszenie to dla mnie wielka radość i nagroda za wiele lat prowadzenia tego bardzo trudnego i wymagającego projektu jakim jest Rebel Babel Ensemble – zapowiada L.U.C – Jesteśmy po 2 miesiącach intensywnych nagrań, transferów i montaży. Cały ogrom trudności związanych z brakiem możliwości podróżowania. Większość zdjęć musiałem nadzorować na odległość, często po nocach ze względu na strefy czasowe. Do tego kolejne kwarantanny uniemożliwiające niektórym orkiestrom lub muzykom nagrania i ciągłe zmiany planów zdjęciowych, ale efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania.

 

Rebel Babel Ensemble pod batutą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego to międzynarodowa orkiestra orkiestr grająca na rzecz pokoju i dialogu, spotykając kultury i gatunki muzyczne różnych stron świata. W ciągu 5 lat prawie 11 000 muzyków z 15 krajów grało z tym wyjątkowym zespołem, który spełnia marzenia młodych muzyków łącząc ich z idolami muzycznymi. Orkiestra wędruje grając zawsze z lokalnymi muzykami, ukazując piękno różnych regionów, dźwięków i stylistyk.

 

 

 

L.U.C. & REBEL BABEL ENSEMBLE – PEACE

#HH4PEACE #HipHop4Peace

 

Music - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Art Director - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Production - Łukasz L.U.C. Rostkowski

Mix & Mastering - Soundtrek L.U.C.

Arrangement - Paweł Hulisz

Performed by - Rebel Babel Ensemble, Buskers Band, Jazz Mafia, Hot 8 Brass Band, Orkiestra Chełmża, Tubicinatores Gedanenses, Kuba Galiński, DJ Decks, Dj Eprom, Dilly Rowe, Rob Swift

 

Premiera polska, 21.09.2020, Międzynarodowy Dzień Pokoju, godz. 14.00 https://www.facebook.com/rebelbabel

Premiera światowa, 21.09.2020 Międzynarodowy Dzień Pokoju – godz. 01:00 czasu polskiego (22.09.2020)

https://www.youtube.com/user/UHHMuseum

 

 


Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak, marta@projektpr.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.