Posłuchaj, co mówią pisarze zaprzyjaźnieni z Literackim Sopotem
Justyna Wincenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach, procesie tworzenia i motywacjach. Rozmów będzie można posłuchać na kanale YouTube - Goyki 3 Art Inkubator Sopot. Wywiady prowadzone przez znane dziennikarki i reporterki będą kontynuacją spotkań Literackiego Sopotu i idealną opcją spędzenia jesiennych wieczorów.
2020-10-15, 10:14

Rozmowy o literaturze emitowane premierowo o godz. 17.30, rozpocznie spotkanie z debiutującą autorką – Justyną Wicenty, która zebrała w opowieść swoje najtrudniejsze życiowe doświadczenie. „Umarło mi dziecko. Oksymoron, żadne ze słów w tym zdaniu do siebie nie pasuje. Śmierć zrobiła swoje i poszła po inne dzieci. A ja musiałam samą siebie na nowo oswoić. Jak? Nie ma w dzisiejszych czasach niemal żadnych rytuałów żałobnych, musiałam znaleźć własny”. Podzielenie się swoimi doświadczeniami być może było dla autorki sposobem na poradzenie sobie z traumą, a być może próbą wsparcia kobiet, które przeżyły podobną tragedię. Jak jest naprawdę? Wszystkie spekulacje i domysły rozwiąże spotkanie prowadzone przez Joannę Gierak-Onoszko już 22 października.

Kolejnego nazwiska nie trzeba chyba przedstawiać. Michał Nogaś, od wielu lat, nie tylko na sopockiej plaży, rozmawia z pisarkami i pisarzami o ich najnowszych książkach, pyta o inspiracje i źródła, z których czerpią, zachęca do rozmów o polityce i współczesności. Z niejednej półki to zbiór najciekawszych wywiadów z najważniejszymi autorami z całego świata oraz reportaż z śledztwa tropem Alice Munro, która po otrzymaniu Nagrody Nobla wycofała się z życia publicznego i nie udziela wywiadów. Czy na pewno? W książce znajdują się również niepublikowane dotąd rozmowy z Olgą Tokarczuk i Dorotą Masłowską, spisane opowieści Mariusza Szczygła, czy rozmowa z autorką bestselleru Opowieści podręcznej - Margaret Atwood. Rozmowę z charyzmatycznym Michałem Nogasiem poprowadzi 3 listopada Magdalena Grzebałkowska.

Natomiast 10 listopada w wywiadzie z Wojciechem Bonowiczem będzie można posłuchać o kulisach tworzenia biografii ks.Tischnera. To nie tylko oparta na faktach, rzetelna relacja o życiu i kształtowaniu się wybitnego filozofa, ale przede wszystkim pasjonujący reportaż biograficzny, którego autor dociera do najbardziej zaskakujących miejsc, do najmniej spodziewanych świadków, by dzięki nim pełniej zrozumieć swojego bohatera. Wywiad poprowadzi tym razem Dorota Karaś. Choć autor znany jest szerokiemu gronu odbiorców jako poeta oraz felietonista „Tygodnika Powszechnego” i miesięcznika „Znak”, to reporterska powieść już zbiera najlepsze noty krytyków.

„Cykl rozmów online z autorami to jedyna możliwość spotkania czytelników z twórcami w trakcie pandemii. Zależy nam, aby niezależnie od warunków, ludzie mogli spotykać się i rozmawiać o kulturze, książkach i zmieniającej się wokół nas rzeczywistości” – mówi Marta Czarnecka, specjalistka ds. organizacji imprez literackich w Goyki 3 Art Inkubator. – „Ciekawe i inspirujące spotkania są świetną okazją do chwili odpoczynku, zatrzymania się w codziennym biegu przy kubku ciepłego napoju, a także do oderwania się od obowiązków i niesprzyjającej aury za oknem”. 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/819565282129953/

Link do kanału Goyki 3 na YT:  https://www.youtube.com/channel/UCA8qsHOweQMhk8ZJbyQPVSg

 

 

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak,

 marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.