DUETY Ignacego Jana Wiśniewskiego
Już 30 października premiera online najnowszej kompozycji Ignacego Jana Wiśniewskiego, wybitnego kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Klip rozpocznie cykl muzycznych DUETÓW – jazzowych połączeń fortepianu z saksofonem, wokalem, kontrabasem i perkusją. Premiera online rozpocznie się o godz. 18:00, a po koncercie odbędzie się chat z kompozytorem i twórcą projektu.
2020-10-26, 15:03

DUETY to kolejna produkcja Ignacego Jana Wiśniewskiego. Dwa lata temu zainicjował nagranie albumu Kantata Jazzowa, który składał się z kompozycji napisanych do słów Michała Rusinka. Teraz do produkcji zaprosił czterech, poruszających się po różnych płaszczyznach muzyki, twórców. 30 października zapowiedzią całej produkcji będzie duet z freejazzowym saksofonistą Mikołajem Trzaską, który kojarzony jest ze sceną awangardową oraz zespołem yassowym „Miłość” funkcjonującym w latach 90-tych.

W kolejnym miesiącu będzie można posłuchać koncertu z wokalistą Olem Walickim, tworzącym we własnym, unikatowym języku muzycznym łączącym tradycję z nowoczesności, choć rozpoczął karierę w mainstreamie grając z legendami polskiej sceny jazzowej. W grudniu czeka nas koncert z aktorem - Marcinem Januszkiewiczem, zwycięzcą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, który obok szerokiej działalności teatralnej pisze własną muzykę i teksty. W styczniu posłuchamy czwartego towarzysza DUETÓW perkusisty - Michała Bryndala - muzyka wszechstronnego, poruszającego się w szeroko rozumianej muzyce improwizowanej, grającego na co dzień w zespole Voo Voo.

Gdy piszę te słowa jestem jeszcze przed nagraniem duetów z Michałem i Marcinem, dlatego również dla mnie pozostają wielką niewiadomą. Czuję, że nagrywane wcześniej DUETY z Mikołajem i Olo wzniosły ten projekt na wysokość szczytów Kilimandżaro. Podobnie jak ta góra składa się z kilku wulkanów, tak DUETY są jednym wielkim masywem o pięciu szczytach, które tylko czekają na wybuch” – zapowiada Ignacy Jan Wiśniewski.

Premierowych utworów będzie można posłuchać w piątki o godz. 18:00 na fanpage’u na Facebooku Ignacego Wiśniewskiego. Po wyjątkowych DUETACH, będzie możliwość rozmowy z twórcą i kompozytorem. Ponadto, kompozycje będą również udostępnione na platformie YouTube.

www.facebook.com/IgnacyWisniewskiOfficial

www.bit.ly/IWchannel

www.ignacywisniewski.com


O organizacji, przygotowaniach oraz procesie tworzenia opowiada Ignacy Jan Wiśniewski:

http://bit.ly/oDUETACH

 

Ignacy Jan Wiśniewski pianista jazzowy, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, aranżer, akompaniator, asystent na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Napisał kilkanaście musicali wystawianych w teatrach w Warszawie, Koszalinie, Toruniu, Wrocławiu, Gdańsku i Gdyni oraz na Akademii Muzycznej w Gdańsku. Od 2014 roku jest liderem Ignacy Wiśniewski Trio, którego płyta Jazz Shirim (2016) osiągnęła status Debiutu Roku i znalazła się w pierwszej dziesiątce Jazzowych Płyt Roku 2016. W 2018 roku został stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska, komponując muzykę do drugiego albumu Kantata Jazzowa napisanego do tekstów poety Michała Rusinka. Jest współzałożycielem kwartetu jazzowego Almost Jazz Group, z którym wydał płyty Akordina (2012), Na Kaszebach (2014) oraz Fade Out (2017).

Komponuje i aranżuje muzykę teatralną, filmową i do słuchowisk współpracując z reżyserami: Agatą Dudą-Gracz, Agnieszką Płoszajską, Ritą Jankowską, Dorotą Androsz, Magdaleną Boć, Markiem Brandem, Tomaszem Manem, Andrzejem Dudzińskim, Adamem Nalepą, Romualdem Wicza-Pokojskim, Arkadiuszem Klucznikiem, Piotrem Wyszomirskim, Tomaszem Valldalem-Czarneckim. W 2017 roku wspólnie z żoną Mają Miro-Wiśniewską założył Fundację WOOD and MOOD, która zajmuje się promocją muzyki, organizując festiwal Dwie Premiery oraz wydając płyty muzyki jazzowej, muzyki na instrumentach dawnych oraz muzyki dla dzieci.

Kontakt dla mediów:

Maria Pyrek

maria@projektpr.pl

 

 

 

 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.