Nie możesz wyjść z psem w czasie pandemii? „Psijaciele pomagają!”
“Psijaciele pomagają” to akcja społeczna twórców serwisu Pethomer.com, w ramach której osoby szczególnie zagrożone w okresie pandemii bądź przebywające na kwarantannie mogą poprosić wolontariuszy o pomoc w wyprowadzeniu czworonoga. Pethomer.com nieodpłatnie udostępni im swoje zasoby.
2020-11-10, 15:38

Pethomer.com to start-up stworzony w Trójmieście, który łączy psich rodziców potrzebujących pomocy w wyprowadzeniu psa z tymi, z osobami, które świadczą taką usługę (Opiekunami). Psy nie rozumieją, dlaczego nagle zabroniono im wyjścia na swój codzienny spacer, a wynajmując opiekuna, nie trzeba im tego odmawiać. W okresie pandemii Pethomer.com łączy też seniorów i osoby na kwarantannie, z wolontariuszami, którzy pomogą im nieodpłatnie. Pierwszą grupą pomocników zostali harcerze z Chorągwi Gdańskiej ZHP.

Stworzyliśmy ten portal z myślą o osobach, które mają zwierzęta i w tych zabieganych czasach nie zawsze mogą wyprowadzić swojego pupila na spacer w godzinach pracy lub chcą wyjechać na kilka dni i nie mają z kim zostawić zwierzaka. Chcemy tym samym połączyć miłośników zwierząt, którzy mogą pomóc sobie nawzajem - mówi Michał Pawlik, twórca Pethomer.com.

Obecna sytuacja spowodowała, że twórcy postanowili uruchomić serwis wcześniej, aby osoby przebywające w kwarantannie nie musiały się martwić o swojego pupila i mogły znaleźć pomoc w wyprowadzaniu psów na spacer. Zachęcają do rejestrowania się w roli opiekunów oraz deklarowania pomocy wolontaryjnej. Jeżeli chcesz pomóc, umiesz zajmować się zwierzętami i lubisz to robić, zarejestruj się jako na stronie www.pethomer.com. Uwaga, żeby wziąć udział w akcji “Psijaciele pomagają”, na początku sekcji doświadczenie wpisz zwrot “Wolontariusz”.

Teraz najważniejsze jest dla nas działanie i pomoc, pomimo niedoskonałości serwisu. - mówi Michał Pawlik.

Seniorzy oraz inni mieszkańcy Trójmiasta przebywający na kwarantannie mogą znaleźć na Pethomer.com wolontariuszy, którzy wyprowadzą ich zwierzaka na spacer i później bezpiecznie odstawią go do domu. Jeżeli będzie potrzebna pomoc z innym zwierzakiem warto napisać do wybranego wolontariusza, na pewno spróbuje pomóc.

 

Kontakt dla mediów:

Maria Pyrek, maria@projektpr.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.