Noc? Nie, w tym roku czeka nas Weekend Muzeów na Pomorzu!
Muzea, galerie, placówki edukacyjne - jedna noc może być za krótka, żeby odwiedzić wszystkie. Zwłaszcza jeśli chcemy zachować bezpieczną liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Właśnie dlatego w 2021 pomorska Noc Muzeów zamienia się w Weekend Muzeów! Warto zaznaczyć 15-16 maja w kalendarzu oraz wcześniej sprawdzić program.
2021-05-10, 09:40

„W #weekendmuzeow2021, który odbędzie się w najbliższych dniach 15 i 16 maja, zapraszamy do oglądania wystaw, zwiedzania zabytków i uczestnictwa w wykładach oraz wielu innych atrakcjach, które będą dostępne bezpłatnie lub za symboliczną złotówkę” - zachęca Karina Rojek, koordynatorka wydarzenia z ramienia Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. „Placówki są otwarte w swoich normalnych godzinach, tak żeby nie kumulować działań na jedną noc, ale rozłożyć na cały weekend”.

Udział w akcji zadeklarowały m.in. Muzeum Archeologiczne w Gdańsku, Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim, Grodzisko oraz Muzeum Mitologii Słowiańskiej w Owidzu, Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie, Muzeum w Starej Papierni w Łapinie, Automobil Klub Morski w Gdyni czy Muzeum Sopotu. Pełna lista jednostek biorących udział w akcji jest dostępna na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/ i regularnie uzupełniana oraz aktualizowana.

Jest w czym wybierać. „W tym roku na uczestników czekają na przykład przejazd drezyną, rozmowa budynków, zwiedzanie krypt, strzelanie z łuku, relacja z plenerowego wypału ceramiki, a także wystawy czasowe i stałe, wykłady oraz prezentacje” – dodaje Rojek. „Należy przy tym zwrócić uwagę, że część atrakcji zaplanowanych na ten weekend odbywa się w konkretnym terminie i jest objęta zapisami, dlatego warto uważnie czytać program oraz informacje na stronach poszczególnych muzeów, czy galerii i dołączyć do wydarzenia Weekend Muzeów 2021 na Facebooku”.

Organizatorzy w poszczególnych placówkach przypominają, że udział w #weekendmuzeow2021 będzie możliwy tylko z zachowaniem obowiązujących wytycznych i obostrzeń, tj. utrzymaniem dystansu od innych odwiedzających i noszeni odpowiednich maseczek zakrywających usta oraz nos. Proszą przy tym o odpowiedzialne dbanie o bezpieczeństwo innych uczestników Weekendu Muzeów oraz pracowników instytucji.

Program Weekendu Muzeów dostępny jest na stronie: http://nocmuzeow.ikm.gda.pl/

Wybrane elementy oferty publikowane są 

W Weekend Muzeów informacji o ewentualnych zmianach, opóźnieniach, utrudnieniach najlepiej szukać na stronach internetowych poszczególnych jednostek.

  
Kontakt dla mediów:   

marta@projektpr.pl, tel. 502 404 394   

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.