BrassWood Fest zagra dla Fundacji MARE
7 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się niezwykły festiwal łączący muzykę akustyczną z elektronicznymi dźwiękami – BrassWood Fest. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert galowy międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Artyści zdecydowali się zadedykować swój występ Fundacji MARE działającej na rzecz Bałtyku. W koncercie wezmą udział m.in. pomysłodawca wydarzenia – L.U.C. oraz Marcelina, Rahim, PlanBe, Meek, Oh Why? i Sarsa.
2021-06-26, 15:30

Najbardziej wyczekiwanym momentem tegorocznej edycji BrassWood Fest będzie zaplanowany na ten wieczór koncert galowy, łączący solistów z brassowymi muzykami – wszystko pod przewodnictwem L.U.C. W tym niezwykłym przedsięwzięciu gościnnie wystąpią PlanBe, Meek, Oh Why?, Sarsa, Marcelina i Rahim. Koncert został zadedykowany Fundacji MARE. – Kochamy naturę, dlatego chcemy grać także dla niej – wyjaśnia L.U.C., pomysłodawca BrassWood Fest. – W tym roku zwracamy uwagę na wielki problem, jakim jest zanieczyszczenie Bałtyku. Mamy nadzieję, że nasz koncert sprawi, że więcej osób wesprze Fundację i zdecyduje się zaangażować w obronę naszego pięknego morza – dodaje L.U.C. 

Fundacja MARE powstała z miłości do Bałtyku i potrzeby jego ochrony – mówi Olga Sarna z Fundacji MARE. W MARE poprzez współpracę ze środowiskiem naukowym i rządowym, a także środowiskiem artystycznym, walczymy o przyszłość, w której Bałtyk tętni życiem i nie jest nieustannie narażany na negatywne skutki działalności człowieka. Główne obszary, na których skupiamy nasze działania to temat odpadów morskich, takich jak plastik i sieci widma oraz zarządzanie niebezpiecznymi wrakami zalegającymi na dnie morza. Niezwykle istotnym aspektem naszej pracy jest także edukacja i budowanie wrażliwości środowiskowej wśród społeczeństwa. Dlatego też takie współprace jak ta są dla nas niezwykle ważne – dodaje Olga Sarna. 

BrassWood Fest to jednak nie tylko koncert galowy. 7 sierpnia w Operze Leśnej będzie można usłyszeć także solowe koncerty Meek, Oh Why?, Sarsy i PlanBe. W Sopocie nie mogłoby oczywiście zabraknąć również orkiestr brassowych. Dla publiczności zagrają m.in. formacja DownTown Brass, słynąca z łączenia tradycji z nowoczesnością oraz Brass Federacja, czyli zespół nawiązujący do twórczości nowoorleańskich brass-bandów. W festiwalu wezmą udział także zagraniczni goście, w tym elektroniczna dziewczęca grupa z Ukrainy – Krapka;KOMA. W ramach rezydencji artystycznych w Goyki3 na zaproszenie Narodowego Centrum Muzyki Francji i Instytutu Francuskiego w Warszawie do Sopotu przyjadą Kasztan, Amaurie, Ouai Stéphane oraz VAPA.

BrassWood Fest poprzedzi Rebel Babel Brasswood Parade, która przemierzy sopockie ulice. W paradzie będzie mógł wziąć udział każdy.

Obecnie w sprzedaży dostępne są jedynie bilety przeznaczone są dla osób, które w dniu wstępu na Wydarzenie będą posiadały ważny certyfikat szczepienia przeciw COVID-19. Bilety na BrassWood Fest dostępne są na stronie.

 

Trailer/aftermovie vol.0 ukazujący klimat festiwalu:

https://www.youtube.com/watch?v=WpVkWrul-Ak&ab_channel=L.U.C.Films

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.