Zdecydowałem #niezabieram, a Ty?
Dawca.pl i Projekt PR ruszają z nową akcją! Startujący 21. marca projekt #NieZabieram jest następcą cenionej i kilkukrotnie nagradzanej akcji #OddajSerce, w niestandardowy sposób promującej transplantację.
2016-03-21, 09:46

Akcja #NieZabieram, oparta na mocnym, zapadającym w pamięć spocie wideo oraz wpierana materiałami w prasie, radiu oraz Internecie, ma na celu promocję idei transplantacji i świadomego dawstwa narządów w ramach działalności kampanii społecznej Dawca.pl.

Przed dawstwem powstrzymują nas m.in. wątpliwości związane z brakiem wiedzy dot. transplantacji i towarzyszące temu mity. Dlatego na start akcji nieprzypadkowo wybraliśmy czas Wielkanocy. Warto przy świątecznym stole rozmawiać również o dobrowolnych, personalnych decyzjach dotyczących dawstwa narządów po śmierci i decyzji #niezabieram – podkreśla Paweł Klikowicz, koordynator akcji #NieZabieram - W roku 2015 w Polsce na przeszczep narządu czekało ponad 3000 osób. Tylko połowa z nich otrzymała narząd.

Przed organizatorami akcji #NieZabieram stoi niełatwe zadanie zachęcenia Polaków do podjęcia tematu dawstwa i jego wpływu na ratowanie życia ludzkiego. Tym bardziej zachęcają do obejrzenia spotu wideo dostępnego na: https://www.youtube.com/watch?v=QTtyGqLTCTM

 

---

Kampania społeczna „Dawca.pl” to innowacyjny projekt prowadzony przez grupę studentów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz innych gdańskich uczelni. Jej celem jest uświadamianie polskiego społeczeństwa, podnoszenie poziomu wiedzy na temat procedur przeszczepiania tkanek, komórek i narządów oraz zwiększanie społecznej akceptacji dla tej metody leczenia oraz dobrowolnego dawstwa narządów.

 

Agencja Projekt PR  to specjaliści komunikacji online i offline. Kreatywni z wiedzą i bogatym doświadczeniem, otwarci na wyzwania i realizację nowych pomysłów. Od 2010 roku Agencja wpiera kampanię Dawca.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
ZAŁĄCZNIKI
niezabieram-1.jpg
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.