Adam Bien zdradził w Sopocie tajniki Java
8 kwietnia 2016, jeden z najbardziej uznanych w Europie programistów Java – Adam Bien – wygłosił w Sopocie wykład i poprowadził warsztaty. W ramach cyklu spotkań #BlueMediaMeets spotkał się z pracownikami sopockiej firmy programistycznej Blue Media oraz przedstawicielami branży IT z regionu Pomorza.
2016-04-12, 15:01

Udział w warsztatach z Bienem to dla programistów Java nieczęsta okazja. Do tej pory występował w Polsce zaledwie kilkakrotnie. Adam Bien to guru w świecie Java. Konsultant i ekspert, autor kilku książek, wielokrotnie nagradzany programista. Podczas wizyty w Sopocie poprowadził zamknięte szkolenie dla pracowników Blue Media. Poranny wykład Biena był jednak otwarty dla trójmiejskich (i nie tylko) programistów. Aula nowej siedziby Blue Media w Domu Zdrojowym zapełniła się kilkudziesięcioma żądnymi wiedzy osobami.

- Cieszymy się, że udało nam się zaprosić Adama Biena do Polski - mówi Małgorzata Jurkiewicz z Blue Media, organizatorka spotkania. – Jest to postać wyjątkowa, dlatego postanowiliśmy dać szansę spotkania z nim również programistom spoza naszej firmy. Cieszymy się z tak licznej frekwencji. To dobry początek naszego cyklu szkoleniowego #BlueMediaMeets w Sopocie.

Podczas kilkugodzinnego spotkania Adam Bien opowiedział o nowościach - Java Enterprise Edition 8 oraz Java Message Service. Uczestnicy poznali też dobre praktyki i zgłębili wielowątkowość EE. Dla programistów Java był to świetnie wykorzystany czas. Na rynku szkoleniowym Polski Północnej stosunkowo niewiele jest tego typu ofert dla profesjonalistów o większym stopniu zaawansowania. Z kolei programiści znający język Java są w grupie najbardziej poszukiwanych przez pracodawców. Rozwijająca się prężnie na Pomorzu branża IT, zatrudniając tysiące specjalistów, musi dbać o podnoszenie kwalifikacji pracowników. Przyjazd Adama Biena do Sopotu był do tego świetną okazją.

- Już dziś zapraszamy na kolejne odsłony cyklu #BlueMediaMeets – mówi Małgorzata Jurkiewicz. - Chcemy regularnie zapraszać znane osobowości programistycznego świata. O kolejnych wydarzeniach informować będziemy na naszej stronie internetowej www.bluemediameets.pl.

***

O Blue Media

Firma Blue Media jest dostawcą rozwiązań do obsługi transakcji elektronicznych i wsparcia sprzedaży online – od automatyzacji domowych płatności po kompleksowe, szyte na miarę systemy dla bankowości elektronicznej, rozwiązania dla wystawców faktur oraz e-handlu.

W roku 2015 Blue Media została nagrodzona tytułem Najlepszy Pracodawca Roku nadawanym przez firmę doradczą Aon Hewitt.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.