Zostań współautorem Literackiej!
Warsztaty i współpraca z doświadczonymi dziennikarzami czekają na zwycięzców konkursu pod hasłem „Literacka”
2016-04-19, 14:24

Miejska Biblioteka Publiczna w Sopocie zaprasza studentów i absolwentów obdarzonych „lekkim piórem” do udziału w konkursie gazety „Literacka”.   Zadaniem uczestników jest napisanie relacji z dowolnego wydarzenia kulturalnego, recenzji książki lub portretu pisarza. Autorzy dwóch najlepszych prac otrzymają od organizatorów naprawdę wyjątkowe nagrody.


Na najlepszych czeka możliwość udziału w festiwalu Literacki Sopot na koszt organizatora, udział w warsztatach z pisarzem/reporterem oraz możliwość współtworzenia gazety festiwalowej i portalu festiwalowego pod okiem doświadczonych dziennikarzy, obejmujące relacjonowanie wydarzeń, przygotowywanie własnych tekstów oraz udział w składzie graficznym Literackiej.


To okazja do zdobycia wiedzy, warsztatu i doświadczenia w różnych obszarach dziennikarstwa. – zachęca Dagny Kurdwanowska, redaktor naczelna gazety festiwalowej - Nasi dziennikarze piszą portrety, recenzje, relacje, przeprowadzają wywiady, sprawdzają siebie i swoje umiejętności pracując pod presją czasu - w festiwalowych warunkach bojowych. Mają szansę szkolić się pod okiem najlepszych specjalistów. Do tej pory byli to m.in. Juliusz Kurkiewicz i Mariusz Szczygieł. Mają też możliwość spotkania się z wybitnymi pisarzami i reporterami, którzy goszczą na Literackim Sopocie. Jeśli kochasz pisać, kochasz dobrą literaturę i chcesz się rozwijać, jesteś tym, kogo szukamy.

Regulamin konkursu jest dostępny na stronie: www.literackisopot.pl. Teksty oraz skan podpisanego oświadczenia dołączonego do regulaminu powinny zostać przesłane do 20 kwietnia 2016 r. na adres e-mail: redakcja@literackisopot.pl. W temacie maila należy dopisać hasło: Konkurs. 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.