11. Europejska Noc Muzeów na Pomorzu!
Zbliża się kolejna edycja Europejskiej Nocy Muzeów. 21/22 maja 2016 świętować będzie także region pomorski. Muzea, galerie i instytucje kultury przygotowały na tę noc wiele atrakcji zarówno dla starszych uczestników, jak i dla dzieci.
2016-05-05, 13:41

Noc muzeów baner

Nocne zwiedzanie, muzyka, rekonstrukcje historyczne i projekcje filmowe to tylko nieliczne z niespodzianek szykowanych na to wyczekiwane przez wielu wydarzenie. Po raz kolejny w naszych miastach narodzi się historia. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Wejherowo, Tczew, Malbork, Gniew, Hel, Trąbki Wielkie, Będomin, Waplewo Wielkie i Żukowo to tegoroczne punkty na nocnej mapie kultury.

 

- Noc Muzeów co roku wywołuje wielkie emocje. To niesamowite wydarzenie, które daje muzeom i innym instytucjom nieograniczone możliwości zaprezentowania swoich atrakcji. To także wieczór, który wzbudza ogromne zainteresowanie wśród odwiedzających - zachęca do udziału Karina Rojek z Instytutu Kultury Miejskiej w Gdańsku. – Niektóre z niedostępnych na co dzień miejsc czy atrakcji w tę noc stoją przed odwiedzającymi otworem. Nocna aura nadaje wszystkiemu wyjątkowego charakteru.

 

Nie zabraknie także inicjatyw i wydarzeń, które w tym roku będą prezentowane po raz pierwszy. Jako organizatorzy i partnerzy zadebiutują OKiS Żukowo, Garnizon Kultury, Akademia Muzyczna oraz GOKSiR Trąbki Wielkie. Po przerwie po raz kolejny dołączy także Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni.

 

Tej nocy po Gdańsku kursować będzie zabytkowy tramwaj na trasie Oliwa-Centrum. Zainteresowani będą mogli także skorzystać z bezpłatnego autobusu, który będzie kursował na trasie Brama Wyżynna - Westerplatte. Rozkłady jazdy będą wkrótce dostępne na stronie internetowej wydarzenia.

 

W zaplanowaniu nocnego zwiedzania pomoże nowa strona internetowa z funkcjonalną wyszukiwarką wydarzeń.

 

Szczegółowe informacje:

www.ikm.gda.pl/NocMuzeow

www.facebook.com/NocMuzeow3city

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.