Opisz literaturę… komiksem! - warsztaty Literackiego Sopotu
Czytasz komiksy lub sam je tworzysz? Masz głowę pełną pomysłów? Organizatorzy festiwalu Literacki Sopot zapraszają do udziału w warsztatach komiksowych, które odbędą się w Sopotece 21 maja.
2016-05-10, 11:15

Uczestnicy dowiedzą się jak zrobić komiks od podstaw. Wspólnie z prowadzącymi będą mieli możliwość przejścia przez wszystkie etapy pracy twórczej (scenariusz, storyboard, szkic, tusz), a ponadto nauczą się jak stworzyć komiksowego bohatera, kadrować oraz wykorzystywać charakterystyczne komiksowe „dymki”. Organizatorzy obiecują inspirację, a także wszelkie materiały potrzebne do stworzenia komiksu.

Tytus, Romek i Atomek; Garfield; Asteriks... Chyba każdy czytał kiedyś jakiś komiks, a część z nas na pewno marzyła o stworzeniu własnego. – mówi Marta Czarnecka, koordynatorka festiwalu Literacki Sopot – Organizując warsztaty komiksowe chcemy dać uczestnikom potrzebną wiedzę i pomóc w spełnieniu tego marzenia.

Warsztaty „Opisz literaturę… komiksem” odbędą się 21 maja w Sopotece i będą trwać od godziny 12:00 do godziny 16:00. Zainteresowani udziałem mogą zapisać się wysyłając maila na adres: warsztaty@literackisopot.pl, w tytule wpisując „Warsztaty komiksowe” oraz podając swoje imię i nazwisko. Zajęcia skierowane są do osób powyżej 13. roku życia.

 

-----------

Warsztaty komiksowe „Opisz literaturę… komiksem”

Prowadzący: Piotr Szulc i Jakub Babczyński

Termin i czas trwania: 21 maja (sobota), start: godzina 12.00; koniec: godzina 16.00

Miejsce: Sopoteka (Sopot Centrum, II piętro), ul. Tadeusza Kościuszki 14, Sopot.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.