Fundacja Agory i Fundacja Hospicyjna nauczą Cię jak pomagać
Fundacja Agory, inicjator działań „Po starej znajomości - pomóż swoim rodzicom” wraz z Fundacją Hospicyjną w Gdańsku, prowadzącą kampanię "Opiekun rodzinny - Samotny Bohater?" zapraszają do udziału we wspólnym projekcie, „Lokalny Wolontariat Opiekuńczy”, którego celem jest tworzenie i rozwój lokalnego wolontariatu opiekuńczego w 20 wybranych miejscowościach w Polsce.
2017-02-23, 12:36

Jest on skierowany do organizacji bądź instytucji, które w ramach swoich struktur, chcą utworzyć i rozwijać wolontariat opiekuńczy, realizowany bezpośrednio w domach osób potrzebujących, służący nie tylko opiece nad nimi, ale również odciążeniu ich opiekunów, przytłoczonych nadmiarem obowiązków. Ze względu na charakter projektu, jednym z kluczowych warunków przystąpienia jest wskazanie osoby, która zostanie koordynatorem lokalnego wolontariatu.

Dla przyszłych koordynatorów odbędą się szkolenia przygotowujące ich do tej roli. Pierwsze z nich to szkolenie otwierające, które odbędzie się 10 marca w Warszawie. Wezmą w nim udział również przełożeni organizacji biorących udział w projekcie. Celem tego spotkania jest przedstawienie idei projektu i jego szczegółów oraz najważniejszych informacji związanych z wolontariatem opiekuńczym.

Kolejne szkolenia będą miały formę praktycznych warsztatów z elementami wykładu. Ich tematyka obejmie wszystkie najważniejsze aspekty związane z tworzeniem i prowadzeniem wolontariatu w środowisku lokalnym.

Aby zgłosić się do projektu należy wypełnić formularz dostępny na: www.wolontariatopiekunczy.pl, a następnie wysłać go na adres mailowy: wolontariatlokalny@agora.pl, do 5 marca b.r. Na podanej stronie można znaleźć również szczegółowe informacje na temat planowanych działań. Udział w projekcie jest bezpłatny.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.