#RozwódToNieWojna
3 kwietnia Centrum Porozumień Prawnych (CPP) z siedzibą w Gdyni rozpoczęło ogólnopolską kampanię „ROZWÓD TO NIE WOJNA”. Jest to pierwsza tego typu kampania związana z problematyką rozwodową, przedstawiająca fachową ekspertyzę tego coraz bardziej powszechnego w Polsce zjawiska społecznego.
2017-04-03, 09:35

CPP to wyspecjalizowany podmiot, którego misją jest wsparcie stron w procesie osiągnięcia kompromisu oraz sformułowania i zatwierdzenia prawnie wiążącego porozumienia. Działalność CPP łączy kompetencje prawne, mediacyjne i psychologiczne w obszarze prawa rodzinnego i cywilnego. Centrum prowadzi mediacje, wykonuje specjalistyczne badania psychologiczne oraz świadczy pomoc prawną w celu realizacji wspólnego interesu stron.


Organizator akcji chce zwrócić uwagę Polaków na problematykę rozwodu, który rokrocznie dotyka coraz większą liczbę małżeństw z różnym stażem. Staje się to zjawiskiem niemal powszechnym, z którym prawie każdy dorosły Polak się zetknął – jeżeli nie osobiście, to poprzez osoby z bliskiego otoczenia, rodziny, znajomych.

 

Rozwód i związane z nim zagadnienia (alimenty, pozew, koszty, opieka nad dzieckiem po rozwodzie itp.) są jednymi z najchętniej wyszukiwanych w  Internecie haseł. W zalewie informacji, pochodzących ze stron, blogów, komentarzy na forach, dyskusji prowadzonych online, którym zazwyczaj towarzyszą silne, skrajne emocje - trudno trafić na te rzetelne i przydatne, nie obarczone przy tym komercyjnym podtekstem.

 

W czasie kampanii doświadczeni psychologowie, prawnicy i certyfikowani mediatorzy poruszać będą tematy związane z przejściem całej drogi rozwodu. Przedstawione zostaną najważniejsze tematy, w tym również kwestie związane z podziałem majątku, rozwodem z obcokrajowcem, a także z „rozwodem bez ślubu”, czyli sposobami rozwiązania podobnych spraw w związkach partnerskich.

 

Dużo miejsca poświęcone zostanie dziecku, jako najważniejszemu podmiotowi w sytuacji rozwodu rodziców. Psycholodzy podpowiedzą, jak rozmawiać z małoletnim w zależności od jego wieku, o prawie dziecka do mamy i taty.

 

Więcej informacji znaleźć można na stronie: http://rozwodtoniewojna.pl/

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.