Gdańsk Business Run: zapisy drużyn na początku maja. Do końca kwietnia trwa nabór beneficjentów.
Gdańsk Business Run to charytatywna sztafeta biznesowa, która wspiera osoby z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. W tym roku odbędzie się 8 września, a już niebawem, bo 7 maja rozpoczną się zapisy dla drużyn. Do końca kwietnia do organizatorów mogą zgłaszać się potencjalni beneficjenci – osoby z niepełnosprawnością ruchową i po amputacji, którzy potrzebują dofinansowania do zakupu protez kończyn, sprzętu medycznego lub rehabilitacji.
2019-04-25, 09:19

W ubiegłym roku w gdańskiej edycji sztafety udział wzięło 1465 biegaczy ze 127 firm. Dzięki nim zebrano 109 344 zł, które przeznaczono na dofinansowanie protez dla czterech beneficjentów oraz zakup cennych godzin rehabilitacji dla jednego z podopiecznych fundacji.

Beneficjentem był m.in. 23-letni Marek Wesołowski, który w grudniu 2017 r. uległ wypadkowi i przeszedł amputację obu nóg na wysokości podudzi. Dzięki uczestnikom biegu z Gdańska otrzymał dofinansowanie do protez. W 2018 roku w Gdańsku ludzie dobrej woli biegali również dla mnie. Pozwoliło mi to sfinansować dwie protezy kończyn dolnych. Dzięki nim aktualnie mogę funkcjonować jak pełnosprawny człowiek oraz rozwijać swoje zainteresowania i pasje. - mówi Marek Wesołowski.

Fundacja Poland Business Run skupia się na pomocy osobom z dysfunkcjami narządów ruchu i po amputacjach. A tych wbrew pozorom jest w Polsce niemało, co potwierdzają dostępne dane. Według NFZ w samym 2017 r. wykonano w naszym kraju prawie 9,5 tys. amputacji. Tego typu zabieg wykonuje się, kiedy zawiodą inne dostępne metody leczenia. Potem pacjentom potrzebne są protezy i zajęcia rehabilitacyjne, a uzyskanie wysokiego dofinansowania wymaga spełnienia szeregu określonych kryteriów. Osoby niemające takiej możliwości zwracają się do różnych organizacji.

Pomóc im można właśnie uczestnicząc w biegu! Zapisy drużyn ruszają już 7 maja. Zainteresowani powinni skierować się na stronę polandbusinessrun.pl, wybrać w menu Gdańsk i zgłosić swoją 5 osobową drużynę po założeniu konta. Każdy z zawodników pokonuje jedno okrążenie trasy i dystansie ok. 3,8 km. Bieg odbędzie się 8 września 2019 roku (niedziela) w dziewięciu miastach Polski.

- Oprócz zespołów do sztafety poszukujemy również firm i korporacji, które chciałaby pomóc nam w organizacji imprezy w roli sponsora lub partnera. Mamy świadomość, że nie każdy lubi biegać, ale może chcieć pomóc. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i mamy nadzieję, że w tym roku jeszcze więcej środków uda nam się zebrać dla naszych podopiecznych – zachęca Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run.

Pomorskie przedsiębiorstwa zainteresowane zaangażowaniem się w organizację imprezy lub chcące objąć ją patronatem mogą skontaktować się z organizatorami poprzez agencję Projekt PR (www.projektpr.pl) lub za pomocą danych kontaktowych podanych na stronie wydarzenia. Na polandbusinessrun.pl, w zakładce „Dla Beneficjentów” znajdują się również wszelkie informacje potrzebne potencjalnym beneficjentom. Na dodatkowe pytania o dofinansowania odpowiadają specjaliści z Działu Wsparcia dyżurujący pod numerem tel. 504 485 979 od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-14.00.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.