W czerwcu Water Show Gdańsk ponownie przyciągnie tłumy nad Motławę!
W weekend 29-30 czerwca odbędzie się II edycja Water Show w Gdańsku. Na Motławie, między Ołowianką, a wyspą Spichrzów najlepsi zawodnicy z Polski i ze świata zmierzą się w elitarnych, wodnych dyscyplinach. Hitem tegorocznej edycji są pokazy High Diving, czyli akrobatyczne skoki do wody z wysokości 24 metrów!
2019-06-06, 13:22

Impreza odbędzie się w ostatni weekend czerwca i zapoczątkuje wakacje. Sobota będzie dniem kwalifikacji, treningów dla zawodników oraz dniem testów dla mieszkańców. W niedzielę  w 6 różnych dyscyplinach: High Diving, Flyboarding, Cable Wakeboarding, Death Diving, Blob Jumping i Jet Surf wystąpią najlepsi zawodnicy ze świata. W 2018 r. około 35 000 osób obserwowało pokazy i to właśnie z myślą o tak licznej publiczności organizatorzy zmodyfikowali zasady rywalizacji w każdej dyscyplinie tak, aby były jasne i zrozumiałe dla wszystkich uczestników.

 

Człowiek skacząc z prędkością 100 km/h w czasie 3 sekund wykonuję skomplikowane akrobacje. Szalenie widowiskowa odmiana skoków do wody High Diving może już wkrótce pojawić się w programie olimpijskim. Równie ważnym elementem #WaterShowGdansk są otwarte, międzynarodowe zawody FlyCup w lataniu na deskach hydro-odrzutowych. Składające się z trzech rund zawody – konkurs salt, najlepszy trick i bitwy. Na zawody z wykonywania akrobacji za pomocą odrzutu wody - Flyboard - przyjedzie 10 zawodników z całego świata i 4 Polaków. Jedną z gwiazd jest Amerykanin Damone Rippy Flyboardowy Mistrz Świata 2017 oraz Wicemistrz Świata 2018. Ponadto wystąpią również topowi zawodnicy z Rosji, Francji, Holandii, Argentyny i Czech.

Emocje zapowiadają się również w slalomie na deskach surfingowach z napędem motorowodnym. Popularny Jet Surf rozegrany będzie na specjalnie ustawionym torze między Targiem Rybnym, a Żurawiem. W tej konkurencji będzie można zobaczyć aktualną liderkę rankingu i MŚ 2018 Anetę Sacharową.

Podczas Water Show Gdańsk zaprezentują się też drużyny smoczych łodzi, czyli zespołowe rywalizacje, w których dragony będą ścigać się w sprincie na dystansie 200 metrów, a także solowe akrobacje blob jumping, czyli skoki osób wystrzelonych w powietrze z wodnej wyrzutni. Oprócz tego, na wyciągu z przeszkodami – wakeboardingu wystąpią nie tylko zawodowcy, ale i amatorzy – gdańszczanie i turyści też będą mieli szansę spróbować swoich sił! 

 

Wspaniały odbiór publiczności i zadowolenie mieszkańców Gdańska w 2018 pozwala nam rozwijać Water Show Gdańsk również w tym roku. -  zaprasza Kajetan Sikorski, organizator imprezy - Rozszerzyliśmy wydarzenie do 2 dni, aby pierwszego zaprosić do wspólnej zabawy publiczność.

 

Zwieńczeniem Water Show Gdańsk będzie nocny pokaz świetlny i pirotechniczny.

 

Więcej informacji na; www.watershowgdansk.pl  

 

Kontakt dla mediów: Marta Szadowiak marta@projektpr.pl

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.