Poland Business Run po raz kolejny pomoże osobom z niepełnosprawnościami!
Charytatywny bieg to impreza organizowana w celu pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową. Jak co roku fundacja wspiera osoby potrzebujące z całej Polski, w tym również lokalnych beneficjentów. Jedną z nich jest Faustyna Kotłowska – 19 latka z Kościerzyny, która w wyniku wypadku komunikacyjnego straciła nogę. Za zebrane pieniądze zostanie sfinansowana specjalistyczna proteza, która ułatwi młodej dziewczynie codzienne funkcjonowanie i pozwoli realizować jej wielką pasję, jaką jest sport!
2020-07-28, 09:55

W tym roku fundacja Poland Business Run pomoże kilkudziesięciu osobom z całej Polski. Wśród nich jest nastolatka z województwa z pomorskiego, która w 2016 r. w wyniku wypadku straciła nogę. Mimo przeciwności losu dziewczyna nie poddaje się i od trzech lat trenuje lekkoatletykę w klubie Start Gorzów Wielkopolski, jednocześnie uczęszczając do technikum o profilu budowlanym.  

Faustyna jest lekkoatletką specjalizująca się w konkurencjach rzutowych, srebrną i brązową medalistką mistrzostw świata, brązową medalistką mistrzostw Europy. Występuje w klasyfikacji F64. Ma na swoim koncie rekordy Europy i świata w rzutach lekkoatletycznych (rzut dyskiem, pchnięcie kulą, rzut oszczepem). W minionym roku osiągnięcia sportowe pozwoliły jej na zakwalifikowanie się na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio. Z powodu bardzo dużej aktywności fizycznej protezy zużywają się o wiele szybciej, dlatego celem fundacji jest dofinansowanie nowej kończyny, która pomoże Faustynie osiągać kolejne sukcesy sportowe. 

“Wsparcie w postaci specjalistycznej protezy ułatwi mi codzienne funkcjonowanie oraz przyczyni się do rozwoju w dziedzinie sportu – mówi tegoroczna beneficjentka biegu - Nowa kończyna pozwoli mi na poruszanie się w różnych przestrzeniach, będzie też miała zastosowanie podczas moich aktywności i treningów. W 2019 r. osiągnięcia sportowe pozwoliły mi na klasyfikację na Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, przed którymi czeka mnie wiele pracy i treningów.”  

Mimo, że zapisy na bieg zostały już zakończone, nadal można pomagać jego beneficjentom poprzez udział w akcji Pomagam Bardziej. Drużyna, która zbierze najwięcej pieniędzy, dostanie Żółtą Koszulkę Lidera zaprojektowaną przez łódzką firmę Pan Tu Nie Stał! W tamtym roku tylko dzięki akcji Pomagam Bardziej udało się zebrać ponad 100 tysięcy złotych! 

Więcej informacji o akcji Pomagam Bardziej:  

https://polandbusinessrun.pl/pl/news/pomagaj-bardziej-i-walcz-o-tytul-lidera 

Kontakt dla mediów:  

Maria Pyrek 

maria@projektpr.pl 

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.