Opiekun Rodzinny – Samotny Bohater?
Nowa kampania Fundacji Hospicyjnej ma na celu zwrócić uwagę na członków rodzin, sprawujących opiekę nad swoimi ciężko chorymi bliskimi, dziećmi i dorosłymi. Na opiekunów rodzinnych.
2016-10-17, 16:43

Kluczowym problemem dotykającym te osoby jest brak systemu wsparcia, obejmującego opiekę wyręczającą, dostęp do informacji, szkoleń czy też umożliwienie łączenia opieki z innymi obowiązkami, pracą zawodową a także umożliwienie odpoczynku. Jest to szczególnie ważne w przypadku opieki sprawowanej przez wiele lat, czasem przez całe dorosłe życie opiekuna. Problem ten dotyczy wszystkich osób sprawujących opiekę nad bliskim w domu, nie zawsze nad osobą z orzeczeniem o niepełnosprawności. Dlatego jego skala w Polsce nie jest znana.

 

Jednym z elementów kampanii jest, dostępny na profilach społecznościowych Fundacji, spot wideo, zaprezentowany po raz pierwszy podczas koncertu „Głosy dla Hospicjum”, 15.10.2016 r. Ma on zaskoczyć i zainteresować nietypowym konceptem, ale przede wszystkim zachęcić do zapoznania się z problemem i czynnej pomocy.

Spot dostępny jest pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=Q8LJnpmKoTw

  

Opiekun musi podporządkować swoje sprawy, swoje życie opiece nad chorym podopiecznym, dzieckiem czy dorosłym.  – tłumaczy Alicja Stolarczyk, Prezes Zarządu Fundacji. - Zwykle też opieka wiąże się z koniecznością ograniczeń czy rezygnacji z życia towarzyskiego, zawodowego, również rodzinnego, odłożenia swoich pasji i planów. Nie możemy zostawiać tych osób samym sobie. Czasem wystarczy rozmowa czy pomoc w drobnych codziennych sprawach.  

 

W ramach kampanii placówki hospicyjne, biorące w niej udział, umieszczą na stronach internetowych praktyczne porady dla opiekunów, dotyczące różnych aspektów opieki lub przekierowanie na stronę www.hospicja.pl, gdzie można znaleźć przydatne materiały oraz informacje o kampanii i możliwościach pomocy opiekunom rodzinnym.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------

Fundacja Hospicyjna jest gdańską organizacją pożytku publicznego, prowadzącą od 2004 roku działania o zasięgu regionalnym i ogólnopolskim w następujących obszarach: wsparcie merytoryczne i finansowe hospicjów, rozwój wolontariatu opiekuńczego i akcyjnego, wsparcie socjalne i psychologiczne dzieci i młodzieży w żałobie i osób dorosłych oraz edukacja społeczna (www.fundacjahospicyjna.pl). Kampania “Opiekun rodzinny – samotny bohater?” to 13 edycja akcji “Hospicjum to też Życie”, organizowanej corocznie przez Fundację we współpracy z hospicjami z całej Polski.

KONTAKT / AUTOR
Piotr Węgierski
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.