Projekt PR
UrbanLab Gdynia zaprasza na drugą edycję konferencji Miasta Świadome - Globalne wyzwania, lokalne rozwiązania.
Jak pandemia wpłynęła na życie w miastach? Czego nauczyły nas urbanlaby? Jakie wyzwania
czekają miasta w przyszłości? 17 i 18 listopada na te pytania spróbują odpowiedzieć eksperci
uczestniczący w II. edycji konferencji „Miasta Świadome - Globalne wyzwania, lokalne
rozwiązania” organizowanej przez UrbanLab Gdynia.
2021-10-25, 07:00
Plaże dla wszystkich. Sztafeta wolontariuszy Fundacji Machina Zmian startuje 1 lipca w Świnoujściu.
Po przerwie spowodowanej pandemią odbędzie się 9. edycja społecznego projektu, którego celem jest społeczny audyt polskich plaż.
2021-06-26, 20:22
BrassWood Fest zagra dla Fundacji MARE
7 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie odbędzie się niezwykły festiwal łączący muzykę akustyczną z elektronicznymi dźwiękami – BrassWood Fest. Punktem kulminacyjnym wydarzenia będzie koncert galowy międzynarodowej orkiestry Rebel Babel Ensemble. Artyści zdecydowali się zadedykować swój występ Fundacji MARE działającej na rzecz Bałtyku. W koncercie wezmą udział m.in. pomysłodawca wydarzenia – L.U.C. oraz Marcelina, Rahim, PlanBe, Meek, Oh Why? i Sarsa.
2021-06-26, 15:30
Noc? Nie, w tym roku czeka nas Weekend Muzeów na Pomorzu!
Muzea, galerie, placówki edukacyjne - jedna noc może być za krótka, żeby odwiedzić wszystkie. Zwłaszcza jeśli chcemy zachować bezpieczną liczbę odwiedzających w tym samym czasie. Właśnie dlatego w 2021 pomorska Noc Muzeów zamienia się w Weekend Muzeów! Warto zaznaczyć 15-16 maja w kalendarzu oraz wcześniej sprawdzić program.
2021-05-10, 09:40
BrassWoodFest edycja 0,1 w sierpniu 2021 w Sopocie
Po entuzjastycznie przyjętej zerowej edycji sopockiego, akustyczno-elektronicznego festiwalu czas na odsłonę 0,1, która odbędzie się 7 sierpnia na scenie Lasy Opery Leśnej w Sopocie.
2021-02-08, 11:34
Margaret Atwood na jedynym w Polsce spotkaniu
20 stycznia 2021 na profilach FB festiwalu Literacki Sopot oraz Goyki 3 Art Inkubator odbędzie się wyjątkowe spotkanie z Margaret Atwood, które poprowadzi Sylwia Chutnik.
2021-01-12, 09:38
Policzone i policzeni. Artystki i artyści w Polsce.
Blisko 60 000 artystów i artystek w Polsce. Najnowsza publikacja prof. Doroty Ilczuk z zespołem badaczy, skupionych w Centrum Badań nad Gospodarką Kreatywną SWPS Uniwersytetu Społecznohumanistycznego, dostępna bezpłatnie w wersji elektronicznej na bit.ly/policzoneipoliczeni.
2020-12-15, 10:39
Globalne wyzwania i lokalne rozwiązania zaprezentowane podczas Konferencji Miasta Świadome w Gdyni
O sposobach zarządzania miastem, dobrych praktykach przeciwdziałania kryzysom oraz wyzwaniach spowodowanych pandemią i katastrofą klimatyczną rozmawiali eksperci i samorządowcy podczas konferencji online „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania”. Wszystkie spotkania, tłumaczone na polski język migowy, są dostępne na Facebooku UrbanLab w Gdyni oraz na platformie YouTube Laboratorium Innowacji Społecznych. Konferencja odbyła się w dniach 1-2 grudnia, organizatorem był UrbanLab Gdynia.
2020-12-08, 10:45
SPÓJRZ NA SIEBIE z innej perspektywy
SPÓJRZ NA SIEBIE to pierwsza w Polsce ciałopozytywna kampania dla młodzieży. Co druga 15latka i co trzeci 15latek w naszym kraju nienawidzi własnego ciała. Tak wynika z najnowszego raportu Światowej Organizacji Zdrowia, z maja 2020 roku. Z tego względu powstaje kampania, która poprzez cykl warsztatów, prelekcji oraz konsultacji psychologicznych dokona realnej zmiany w myśleniu nastolatków.
2020-12-08, 10:30
Nie możesz wyjść z psem w czasie pandemii? „Psijaciele pomagają!”
“Psijaciele pomagają” to akcja społeczna twórców serwisu Pethomer.com, w ramach której osoby szczególnie zagrożone w okresie pandemii bądź przebywające na kwarantannie mogą poprosić wolontariuszy o pomoc w wyprowadzeniu czworonoga. Pethomer.com nieodpłatnie udostępni im swoje zasoby.
2020-11-10, 15:38
Konferencja online o wyzwaniach miast
Adaptacja miast do zmian klimatu, zrównoważony rozwój, architektura wyboru i szeroko rozumiany aktywizm miejski. To kilka z tematów, którym poświęcona będzie konferencja online „Miasta Świadome – globalne wyzwania, lokalne rozwiązania” organizowana przez UrbanLab Gdynia. Udział jest bezpłatny, na część wydarzeń będą obowiązywać zapisy.
2020-11-05, 11:01
Goyki 3 Art Inkubator rozpoczyna nabór na rezydencje w Sopocie!
Goyki 3 Art Inkubator zaprasza artystów do składania zgłoszeń na rezydencję na rok
2021. O dwumiesięczny pobyt oraz możliwość przygotowania własnego projektu
mogą ubiegać się twórcy z dziedziny sztuk wizualnych i literatury. Termin nadsyłania
zgłoszeń mija 12.11.2020.
2020-10-27, 14:51
DUETY Ignacego Jana Wiśniewskiego
Już 30 października premiera online najnowszej kompozycji Ignacego Jana Wiśniewskiego, wybitnego kompozytora muzyki teatralnej i filmowej. Klip rozpocznie cykl muzycznych DUETÓW – jazzowych połączeń fortepianu z saksofonem, wokalem, kontrabasem i perkusją. Premiera online rozpocznie się o godz. 18:00, a po koncercie odbędzie się chat z kompozytorem i twórcą projektu.
2020-10-26, 15:03
L.U.C. & AUKSO ORCHESTRA / feat. RAH!M – on-line
Wydarzenie jakiego jeszcze nie było, koncert on-line łączący w sobie dwa artystyczne projekty z dwóch kompletnie różnych gatunków: ze świata hip-hopu i świata symfonicznego. Za pośrednictwem profesjonalnej platformy streamingowej zrealizujemy w najnowszej technologii koncert L.U.C. / AUKSO z gościnnym udziałem RAH!MA. 27.10.2020 godz. 20.00 na www.fabrykakoncertow.com.pl
2020-10-26, 10:52
Posłuchaj, co mówią pisarze zaprzyjaźnieni z Literackim Sopotem
Justyna Wincenty, Michał Nogaś oraz Wojciech Bonowicz o swoich książkach, procesie tworzenia i motywacjach. Rozmów będzie można posłuchać na kanale YouTube - Goyki 3 Art Inkubator Sopot. Wywiady prowadzone przez znane dziennikarki i reporterki będą kontynuacją spotkań Literackiego Sopotu i idealną opcją spędzenia jesiennych wieczorów.
2020-10-15, 10:14
L.U.C. z orkiestrą Rebel Babel Ensemble powraca na amerykańskie sceny. 21 września po raz kolejny zagra w imię wolności.
L.U.C. z międzynarodową orkiestrą Rebel Babel Ensemble zagra m.in. wraz z KRS ONE, Rakim, Chuck D i Kurtis Blow dla nowojorskiego Universal Hip Hop Museum i United Nations z okazji Międzynarodowego Dnia Pokoju przypadającego na 21 września. Artysta dedykuje koncert krajom dotkniętym wojnami i totalitaryzmami. Następnie 26 września weźmie udział w eko-akustycznym wideo-performance dla Muzeum Jazzu w Nowym Orleanie na NOLA River Fest.
2020-09-17, 09:46
Drużyna z Gdańska w pierwsze piątce sztafety Poland Business Run!
Za nami 9. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run. Choć bieg odbył się w zmienionej formule, na mecie wirtualnej rywalizacji zameldowało się ponad 18 tysięcy biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu pomoc otrzyma co najmniej 55 osób z niepełnosprawnościami narządów ruchu. Najlepszą drużyną z województwa pomorskiego okazała się być sztafeta Bibus Menos z Gdańska, która zajęła czwarte miejsce w ogólnopolskiej klasyfikacji!
2020-09-15, 15:31
Zgłoś swój Pomysł na Miasto!
UrbanLab Gdynia zaczyna nabór do drugiej edycji Pomysłu na Miasto. Poszukiwane są pomysły na mikro innowacje na rzecz adaptacji do zmian klimatu w mieście. Te o największym potencjale będą mogły zostać wdrożone i upowszechnione.
2020-08-31, 15:21
Poland Business Run 2020 już w niedzielę! Sprawdź, co musisz wiedzieć!
9. edycja charytatywnej sztafety Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 6 września. Tym razem event odbędzie się w nowej, bezpiecznej formule. Każdy z 19 tys. zapisanych biegaczy pokona dystans 4 km w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, sam lub z kolegami z firmy, a uzyskany wynik wgra do specjalnej aplikacji.
2020-08-31, 15:15
Poland Business Run po raz kolejny pomoże osobom z niepełnosprawnościami!
Charytatywny bieg to impreza organizowana w celu pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową. Jak co roku fundacja wspiera osoby potrzebujące z całej Polski, w tym również lokalnych beneficjentów. Jedną z nich jest Faustyna Kotłowska – 19 latka z Kościerzyny, która w tegorocznych Paraolimpijskich Mistrzostwach Polski zdobyła dwa brązowe medale: w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem! Za zebrane pieniądze zostanie sfinansowana dla niej specjalistyczna proteza, która ułatwi młodej dziewczynie codzienne funkcjonowanie i pozwoli zdobywać kolejne nagrody!
2020-08-28, 09:46
projektpr.biuroprasowe.pl
Nowości podczas hybrydowej edycji festiwalu Literacki Sopot
Nowe cykle – Debiuty i (Nie)pamięć, nowe miejsca – Hipodrom i Łysa Góra, premiery książkowe, godzina wolnego czytania czy aukcja na rzecz pisarzy to nowości tegorocznej kanadyjskiej edycji festiwalu Literacki Sopot, który rozpocznie się już 20 sierpnia!
2020-08-13, 11:40
O, Kanada, w Sopocie!
Tegoroczna edycja Festiwalu Literacki Sopot odbędzie się w dniach od 20 do 23 sierpnia. Tym razem motywem przewodnim festiwalu jest literatura kanadyjska. Wyjątkowi goście oraz bogaty program wydarzenia: liczne spotkania, debaty, pokazy filmowe, warsztaty, czytania performatywne, stworzą niepowtarzalną atmosferę oraz przeniosą wszystkich uczestników do niezwykłego świata literatury w nadmorskim Sopocie.
2020-08-05, 13:17
projektpr.biuroprasowe.pl
L.U.C napisze muzykę do nowego filmu pt. „Chłopi”
„Chłopi" Doroty Kobieli to film oparty na noblowskiej powieści Władysława Stanisława Reymonta pod tym samym tytułem. Zasługuje zatem na wyjątkową oprawę muzyczną. Studio BreakThru Films, które stworzyło m.in. film „Twój Vincent” zaprosiło do współpracy muzyka i kompozytora Łukasza L.U.C.a Rostkowskiego.
2020-08-04, 16:06
projektpr.biuroprasowe.pl
Poland Business Run po raz kolejny pomoże osobom z niepełnosprawnościami!
Charytatywny bieg to impreza organizowana w celu pomocy osobom z niepełnosprawnością ruchową. Jak co roku fundacja wspiera osoby potrzebujące z całej Polski, w tym również lokalnych beneficjentów. Jedną z nich jest Faustyna Kotłowska – 19 latka z Kościerzyny, która w wyniku wypadku komunikacyjnego straciła nogę. Za zebrane pieniądze zostanie sfinansowana specjalistyczna proteza, która ułatwi młodej dziewczynie codzienne funkcjonowanie i pozwoli realizować jej wielką pasję, jaką jest sport!
2020-07-28, 09:55
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy | Zgoda cookies
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.